2016-12-17, Ajka, Országos Tini Bajnokság, „O” Csoport

Tatabányai KC – Dunaújvárosi Vadkutyák 55-81 (11-33, 16-12, 10-15, 18-21)

Pontsz.: Hutterer 44, Czikle 22, Gálfi 5, Gulyás 4, Juhász 4, Orbán 2

Dunaújvárosi Vadkutyák – Ajka 54-35 (16-14, 7-6, 17-10, 14-5)

Pontsz.: Hutterer 26, Czikle 11, Juhász 4, Varju 4, Gulyás 3, Orbán 2, Zagyva 2, Gálfi 2

Összefoglaló:

Könnyen nyertek tornát a Vadkutyák Ajkán szombaton annak ellenére, hogy egyik húzó játékosunk – Kovács Adél – betegség miatt otthon maradt. Így az első félidőben az ötösöket kicsit át kellett pakolni, de ez nem jelentett különösebb gondot.

Az első mérkőzésen muszáj megemlíteni Hutterer Hellát, aki új klubrekordot döntött, amikor az első negyedben (10 perc alatt) 31 pontot dobott. Ez a rekord várhatóan sokáig fog állni.

Ezen a meccsen egyébként a csapat még kissé fáradt volt, nehezen indultunk be, le voltunk eresztve. Ahogy haladtunk a mérkőzéssel, úgy ébredeztek a lányok, és a vége felé már kezdett kialakulni az a hajtás, amit mindig szeretnénk látni. Így is könnyen győztünk. (81-55)

A második mérkőzés előtt tudomásomra hozták a rendezők, hogy az ellenfél túlkoros játékosokat is szerepeltet, így hivatalosan mindenképpen 2:0-ra győzünk. Természetesen a lányoknak nem szóltam erről.

A meccsen már láthatóan és hallhatóan is más volt a hozzáállás. A pad lelkesen szurkolt a pályán lévőknek. Főleg a második negyedben játszó ötösünk volt agresszív (Gálfi Ramóna, Czikle Szabina, Gulyás Blanka, Varju Noémi, Zagyva Bianka), és bár csak 7 pontot dobtunk, folyamatosan szorítottuk vissza az ellenfelet, csak nem sikerült bedobni a labdát a kosárba.

A második félidőben folytatódott az erős védekezés, és fokozatosan növeltük az előnyünket. Már nem volt kérdés, ki fog győzni.

Nagyon jó hangulatban jöttünk haza Ajkáról, mivel az első tornagyőzelmünket szereztük meg ma!

Mindenkinek gratulálok, az egész csapat nagyszerűen szerepelt!