U16 – Negyedik forduló

Egy vereség, egy győzelem

A negyedik fordulóban Veszprémbe kellett utazni, egy „zárt” kapus tornára. Az első mérkőzésünket a Tapolcai Sziklák ellen játszottuk. Az előző eredményeikből kiindulva egy közel azonos képeségű csapat, mint a mienk. Az elején mintha a buszban maradtunk volna, védekezésünk nagyon puha, támadásban több rontott ziccer. A második tíz perc ennek a fordítottja lett, megjöttünk a mérkőzésbe. A harmadik negyedben a Tapolca 3-2 zónája ellen nem találtuk meg a jó helyzeteket, még az üres helyzetek is sikerült kihagyni. Védekezésünk ismét lazább lett. Az utolsó negyed ismét szorosabb lett, de a hátrányt már nem tudtuk ledolgozni. Mindenkin láttam az akaratot, küzdést, nem adták fel a fiúk, és ez JÓ.

Tapolcai Sziklák- Dunaújvárosi Sárkányok  92-74

Pontok: Kovács Bercel 21p; Bak Csanád 14/6p; Lengyel Zsombor 10p; Csőregi Balázs 9p;  Sötéth Ádám 8p; Bogáth Botond 6p; Berki Olivér 4p; Bíró-Juhász Péter 2p; Nagy Erik; Grestmayer Márk; Werner Péter

A következő mérkőzésünk a hazai csapat ellen játszottuk. Ezt én kötelező győzelemnek mondtam a fiúknak. Az első félidőig úgy is volt, de a másodikban az ellenfél végig egész pályán védekezett, és ennek nem mindig tudták mi az ellenszere, pedig már sokszor gyakoroltuk. Nagyon akartak a fiúk, néha túlságosan is. Az elején kiharcolt előnyt sikerült a végéig megtartani.

Vuke U16/B- Dunaújvárosi Sárkányok   75-85

Pontok: Kovács Bercel 21p; Lengyel Zsombor 14p; Berki Olivér 9p; Sötéth Ádám 8/3p; Bogáth Botond 8p; Bak Csanád 6p; Werner Péter 6p; Nagy Erik 2p; Csőregi Balázs 1p; Grestmayer Márk; Bíró-Juhász Péter