U16/B – Dupláztunk

Több sérülttel és beteggel vágtunk neki egy nehéznek ígérkező hétvégének. Az első mérkőzésen hazai pályán fogadtuk a soproniakat, akik először játszottak teljes létszámmal. Azonban ez sem rémített meg minket és nagy elánnal nekik esve domináltunk a mérkőzés első felében. A második félidőben aztán megzavart minket az ellenfél zónája, ennek ellenére egy biztos védekezéssel meg tudtuk védeni a hazai pályánkat. Öröm volt látni, hogy a nehézség ellenére is bátran használták az újonnan tanult elemeket és sok sikerünk is volt belőle.

A következő nap már sokkal erőtlenebbek voltunk a Veszprém ellen. Ismét mi voltunk azok, akik megilletődtünk az ellenfél keménységétől és ez az első negyed lényegében meg is pecsételte a sorsunkat. A fiúk becsülettel küzdöttek, de minden alkalommal mire visszajöttünk elfáradtunk, illetve az ellenfél is tudott váltani tempót így nem tudtunk dupla győzelemmel zárni. Ennek ellenére csak dicséret illeti a srácokat, hiszen kitették a lelküket a pályán és saját maguktól találtak megoldásokat az ellenfél letámadására. A szezonban már csak egy megmérettetés maradt hátra hazai pályán a veszprémiek ellen, remélem pihenten meg tudjuk mutatni milyen szintet is képviselünk mi.

2022-04-23 Dunaújváros, Országos Kadett Bajnokság, Nyugati régió, C csoport
AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B – Soproni SI KA U16/C 64-57 (22-10, 17-14, 10-16, 15-17)
Pontok: Bíró-Juhász 17, Veres-Kovács 11, Katona 9/3, Kuczka 8, Hollósi 6, Kiss 6, Marsiske 4, Daru 3/3.

2022-04-24 Veszprém, Országos Kadett Bajnokság, Nyugati régió, C csoport
VUKE-Veszprém U16/B – AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B 95-82 (28-13, 16-26, 25-19, 26-24)
Pontok: Katona 18/6, Bíró-Juhász 16, Veres-Kovács 15, Marsiske 10, Kuczka 10, Hollósi 8, Daru 3/3, Kiss 2.