Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület

U12 6-7. forduló

Rövid időn belül 2 fordulón is túl vagyunk, ahol az eredmények felemásak lettek, de a küzdésünk és a harcosságunk mindig megvolt. Fehérváron az első mérkőzésen meglátszódott rajtunk, hogy (újra) lehettek szülők a mérkőzésen, ezáltal sokkal jobban izgultunk a kelleténél. Ennek ellenére sikerült összeszednünk magunkat és mindenki megmutatta, hogy milyen is az igazi küzdőszellem. Ami az első meccsen még elég volt, az a második meccsünk végére sajnos már kevés lett főleg, hogy fáradtsággal is párosult, így a Pandák ellen a második félidőben már nem tudtuk tartani magunkat.

Siófokon most az erősebb csapat ellen kezdhettünk még „pihenten”, de az ellenfél okosan használta ki, hogy még nem vagyunk olyan bátrak a pályán és habár a fáradtsággal nem volt gond, sajnos későn kezdtünk el harcosan játszani ellenük. Ezek után a második meccsen egy velünk technikailag sokkal inkább egyensúlyban lévő csapattal játszottunk, azonban az első félidőben még úgy érződött, hogy a fáradás nem minket fog segíteni. Aztán a mérkőzés végére minden megváltozott, és óriási küzdéssel, nagyszerű szurkolás mellett, az utolsó percben sikerült megfordítani és egyben meg is nyerni a mérkőzést. Minden elismerésem a gyerekeké hiszen mindössze 2 forduló alatt túltették magukat a szülők jelentette „nyomáson” és meg tudták mutatni, hogy mit is tudnak igazából.

2022-03-20 Székesfehérvár, Gyermek Kupa, Alsóház 2. forduló, B csoport
AF-Velencei Gézengúzok – Dunaújvárosi Sárkányok 34-43 (10-10, 6-13, 2-1, 6-6, 10-13)
Pontok: Lengyel Zsombor 12, Bíró-Juhász Péter 11, Bogáth Botond 11, Szíj Barnabás 5, Hajdu Áron 2, Bütös Bianka 2, Mizser Emma, Egei Bence, Ilóczki Jázmin, Ragács Ádám.

Dunaújvárosi Sárkányok – DKKA Pandák 41-55 (8-8, 15-15, 4-3, 4-17, 10-12)
Pontok: Lengyel Zsombor 15, Bogáth Botond 12, Szíj Barnabás 5, Bíró-Juhász Péter 4, Egei Bence 3, Bütös Bianka 2, Mizser Emma, Hajdu Áron, Ilóczki Jázmin, Ragács Ádám.

2022-04-09 Siófok, Gyermek Kupa, Alsóház 3. forduló, B csoport
Marcali Szürkefarkasok – Dunaújvárosi Sárkányok 82-53 (17-20, 27-10, 3-4, 16-17, 19-2)
Pontok: Bíró-Juhász Péter 17, Lengyel Zsombor 14, Bogáth Botond 8, Ilóczki Jázmin 5, Hajdu Áron 2, Ács Nedda 2, Szíj Barnabás 2, Egei Bence 1, Sebestyén Martin 1, Mizser Emma 1, Ragács Ádám.

Dunaújvárosi Sárkányok – Kosársuli 8600 Kft 58-57 (10-18, 10-8, 3-5, 12-13, 23-13)
Pontok: Bogáth Botond 16, Lengyel Zsombor 15, Szíj Barnabás 12, Bíró-Juhász Péter 11, Ilóczki Jázmin 2, Hajdu Áron 1, Ragács Ádám 1, Mizser Emma, Egei Bence, Sebestyén Martin, Ács Nedda.