U16A fiú – vereségekkel zártuk az évet

Négy vereséggel zártuk a szezont a Dél-Nyugati közép csoportban. Nehéz mérkőzés volt az összes a szezon első felében, végül egy győzelemmel és hét vereséggel zártunk. Kicsit több szerencsével nyerhettünk volna hármat, akár négyet, de ez a három utolsó meccs csúnya volt. Egy hónapunk van, hogy sokat kondizzunk, gatyába rázzuk magunkat, és új lendülettel essünk neki a tavaszi szezonnak.

Pozitívumként azért meg kell említenünk Simon Dávid, Kiss Benedek és Horváth Zoltán fejlődését ez alatt az időszak alatt. Mivel a lényeg a fiúk egyéni fejlesztése, az eredményektől függetlenül elégedettek lehetünk az első félévvel.

2019-12-13, Nagykanizsa

Kanizsa KK – Dunaújvárosi Sárkányok 67-53 (19-10, 23-15, 18-18, 7-10)

Pontok: Szűcs Ábel 15/9, Szemenyei Levente 13/9, Kiss Benedek 10, Főfai-Kovács Kristóf 4, Szűcs Zétény 3/3, Csernák Ádám 3/3, Simon Dávid 3, Hajnal Adrián 2.

Beszámoló: Kanizsa volt az első ellenfelünk a bajnokságban még októberben. Akkor is zónáztak, és itthon 20 ponttal kaptunk ki végül. Mi is fejlődtünk azóta, de ők is jobban hajtották végre a zónavédekezést. A második félidőt megnyertük, ezzel elégedettek lehetünk. De igazából a győzelemhez olyan napot kellene kifognunk, amikor nekünk minden összejön, nekik pedig semmi.

2019-12-15, Dunaújváros

Dunaújvárosi Sárkányok – Dombóvári KS/B 48-101 (12-20, 14-20, 9-35, 13-26)

Pontok: Szűcs Ábel 20, Kiss Benedek 7, Szemenyei Levente 7, Simon Dávid 4, Főfai-Kovács Kristóf 3/3, Csernák Ádám 3/3, Szabó Vince 2, Rabi Dávid 2.

Beszámoló: Bár az első félidő úgy tűnik, hogy aránylag még meccsben voltunk, ez abszolút nem így volt. 18-5-nél már eldőlt a meccs. A dombóvári csapat előrébb halad. Betörés-kiosztás játékuk jó, és távolról be tudják dobni. Ezen a téren előttünk még sok munka áll. Két játékosuk van, akiket mi egyszerűen nem tudunk fogni. A második félidőre belefáradtunk a zónájukba, de ugyanígy kikaptunk volna, ha embert fognak. Sok kis sérüléssel bajlódtunk ezen a meccsen. Nagyon örültem Szabó Vince és Rabi Dávid játékának a mérkőzés végén. Bátrak, agresszívak voltak.

2020-01-04, Dombóvár

Dombóvári KS/B – Dunaújvárosi Sárkányok 102-42 (31-10, 21-14, 25-4, 25-14)

Pontok: Kiss Benedek 12, Horváth Zoltán 8, Főfai-Kovács Kristóf 7, Szűcs Ábel 5, Szemenyei Levente 5, Simon Dávid 4, Csernák Ádám 1.

Beszámoló: Kb. ugyanannyival kaptunk ki idegenben, mint itthon. A dombóvári korosztályos fiúk jobban kosaraznak, mint mi. Az előző mérkőzés karácsony előtt volt, egy pár edzésünk volt azóta, és nem is volt várható, hogy másképp végződik ez a meccs. Külön balszerencse volt, hogy Szemenyei Levinek ezen a meccsen eltört a hüvelykujja.

2020-01-11, Pécs

PVSK-NKA /B – Dunaújvárosi Sárkányok 102-50 (23-15, 15-8, 33-10, 31-17)

Pontok: Szűcs Ábel 16/3, Kiss Benedek 14, Horváth Zoltán 14, Főfai-Kovács Kristóf 2, Simon Dávid 2, Szűcs Zétény 2

Beszámoló: A hazai mérkőzésen november 17.-én 8 ponttal kaptunk ki. Tehát a visszavágás reményével utaztunk Pécsre annak ellére, hogy Levi és Rabi Dávid csonttöréseik miatt nem tudtak játszani. Az első negyed jó volt, de sokat kihagytunk. A második negyed már döcögött, de volt hajtás. Aztán feladtuk, és szégyen lett belőle. Tény, hogy volt játékos a PVSK-ban, aki nálunk nem játszott, és ezen a meccsen domináns volt. De ez a fajta nem-akarás, kifogás-keresés, egymásra-mutogatás ami ebben a félidőben volt elfogadhatatlan.

BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEK

A fenti bajnoki mérkőzéseken kívül, közvetlenül másnap az utolsó PVSK elleni meccs után, az ALBA Fehérvárnál voltunk a „Négy város tornáján”. Bár ezeken a mérkőzéseken veszítettünk, teljesen más hozzáállással játszottunk. Az ALBA ellen kikapni nem szégyen, és a Szekszárd ellen is jó játékot mutattunk, óriási szívvel játszottunk. Sajnálom, hogy Pécsen nem sikerült így.

ALBA Fehérvár – Dunaújvárosi Sárkányok 81-47 (25-12, 26-12, 16-9, 14-14)

Pontok: Horváth Zoltán 19, Kiss Benedek 18, Szűcs Ábel 4 Főfai-Kovács Kristóf 3, Csernák Ádám 3.

Beszámoló: Az ALBA jobb, mint mi. De jobb, mint a PVSK /B is. Ha így játszottunk volna előző nap, más lett volna ott az eredmény. A második félidőre főleg büszkék lehetünk. Ezen a tornán kipróbáltuk, amit eddig csak edzésen gyakoroltunk, és váltogattuk a védekezésünket. Jól működött.

Dunaújvárosi Sárkányok – GYKSE Szekszárd 79-82 hosszabbítás után (22-15, 10-15, 14-17, 25-24, 8-11)

Pontok: Kiss Benedek 29, Szűcs Ábel 18/6, Horváth Zoltán 11, Főfai-Kovács Kristóf 10, Simon Dávid 6, Hajnal Adrián 2, Csernák Ádám 2.

Beszámoló: Az első meccs második félideje önbizalmat adott, nagyon jól kezdtünk. Kristóf sok labdát szerzett, a csapdáink működtek. Kiélezett meccs lett, a végén az ellenfél 5 triplát bedobott az utolsó negyedben és a hosszabbításban, mi pedig kihagytuk a távoli dobásainkat. A végén felrajzolt figurából Kristóf rádobhatta a triplát a sarokból, de nem ment be. Nincs semmi baj ezzel, ilyen a kosárlabda. A hosszabbítás utáni vereség ellenére boldogan jöttünk haza, mert az előző napi, PVSK elleni égés után jó volt érezni, hogy még tudunk, ha odatesszük magunkat.