Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület

U11 – kiharcoltuk a győzelmet!

2018-03-03 Dunaújváros, Országos Kenguru Bajnokság

1. Mérkőzés:

Újvárosi Szelek – Pákózdi Kócsagok 83-48 (25-9, 14-12, büntetők: 2-7, 20-5, 22-15)

Pontsz.: Polák Petra 21, Kassai Dávid 13, Szalai Lili 10, Sarvajcz Dávid 10, Tóth Csongor 8, Bíró-Juhász Marcell 7, Bödei Marcell 6, Szélpál Milán 4, Fatalin Enikő 2, Kiss Barnabás 2

2. Mérkőzés:

Várpalotai Sárkányok – FAK Balatoni Polipok 70-38

3. Helyért: Pákózdi Kócsagok – FAK Balatoni Polipok 31-58

Döntő:

Újvárosi Szelek – Várpalotai Sárkányok 67-58 (22-18, 10-8, büntetők: 4-3, 14-15, 17-14)

Pontsz.: Kassai Dávid 13, Polák Petra 11, Bíró-Juhász Marcell 10, Bödei Marcell 9, Tóth Csongor 8, Sarvajcz Dávid 8, Szélpál Milán 3, Szalai Lili 2, Fatalin Enikő 2, Kolumbán-Portik Lehel 1

Beszámoló:

Az első mérkőzésen még álmosak voltunk, de a döntőre felpörögtünk. Kemény mérkőzés volt a várpalotaiak ellen, de a végén Kassai Dávid vezetésével sikerült megnyerni ezt a tornát is.

Mindenki beleadott mindent a döntőre. Nem úgy az első mérkőzésen, legalább is kintről úgy látszott, hogy még nem vagyunk hajlandók megerőltetni magunkat. A Kócsagok ellen végül is nem voltunk veszélyben így sem, bár ők is szépen fejlődnek, könnyen győztünk.

A Várpalotai Sárkányok keményen küzdő fiúkból álló csapat. Szerencsénkre mi is másképp álltunk már hozzá, kemény mérkőzés volt, ahol végül az utolsó negyed előtt csak egy pár kosár különbség volt a csapatok között. Szerencsére második ötösünk megnyerte nekünk ezt a negyedet is, és így a mérkőzést.

A következő forduló megint keményebb lesz, mivel egy csoporttal feljebb jutottunk.