Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület

U16A – az utolsó hét eredményei

A karácsony előtti hétre tömörödött több elhalasztott mérkőzésünk. 6 mérkőzést kellett lejátszanunk 10 nap alatt. A saját korosztályunkban jól szerepeltünk, a felsőbbekben pedig nem sikerültek a mérkőzések.

Fejér megyei felnőtt

2020-12-11 Várpalota

Várpalota – Dunaújvárosi Sárkányok 110-40 (27-8, 26-12, 26-13, 31-7)

Pontok: Horváth 15, Katona 6, Simon 6, Szemenyei 4, Matucza 3, Hoffmann 2, Csernák 2, Véner 2.

Összefoglaló: Az előző FMKSZ beszámolóban említettük, hogy úgy tűnik, hogy helyt tudunk állni a felnőttek között is. Ezen a mérkőzésen az ellenkezőjét teljesítettük. Talán a leggyengébb meccsünk volt valaha U11 óta. Nem volt egy része a játéknak, ami jól sikerült volna.

2020-12-14 Székesfehévár

Vasöntöde KC – Dunaújvárosi Sárkányok 103-53 (22-20, 21-12, 30-9, 30-12)

Pontok: Katona 14, Szemenyei 11, Horváth 9, Szűcs 5/3, Véner 5/3, Rausch 3/3, Simon 2, Hoffmann 2, Csernák 2

Összefoglaló: Ez a mérkőzés, főleg az első félidő, már sokkal jobb volt. A második félidőben nem sikerült kosarat dobni, de előrelépés volt például Szemenyei Levente bátrabb játéka.

U18

2020-12-15, Szekszárd (Zombai Sportcsarnok)

Atomerőmű SE – Dunaújvárosi Sárkányok 75-61 (22-21, 21-5, 17-16, 15-19)

Pontok: Horváth 17, Matucza 14, Sűcs 10/3, Szemenyei 6, Hajnal 5, Simon 3/3, Hoffmann 2, Csernák 2, Lengyel 2.

Összefoglaló: A végeredmény kicsit csaló, a mérkőzés nem volt ennyire szoros. A végén a cseréik ellen sokkal jobbak voltunk. De a második negyedben a Szekszárd zónája ellen nem tudtuk megoldani, a dobásaink nem mentek be. Gratulálunk az ellenfélnek. U18-ban még nem mindig merünk úgy odalépni, mint U16-ban.

2020-12-20, Kozármisleny

Kozármisleny SE/B – Dunaújvárosi Sárkányok 103-47 (31-10, 20-17, 21-11, 31-9)

Pontok: Horváth 11, Szemenyei 9, Hoffmann 7, Matucza 7, Lengyel 4, Szűcs 4, Csernák 3/3, Illés 1, Zárai-Halács 1.

Összefoglaló: Ezen a meccsen is féltünk. U18-ban mindig egy fél másodperccel később indul a csapda, nem lépünk oda olyan szorosan, nem vagyunk olyan erőszakosak, mint U16-ban. A Kozármisleny B-csapata is nagy hozzánk képest. De ez nem lehet kifogás arra, hogy nem hajtunk úgy, mint a saját korosztályunk ellen.

U16

2020-12-17, Szekszárd (Zomba sportcsarnok)

GYKSE Szekszárd – Dunaújvárosi Sárkányok/A 85-84 hosszabbítás után (20-26, 17-23, 25-18, 16-11, 7-6)

Kezdők: Horváth 28, Simon 18, Hajnal 8, Hoffmann 8, Csernák 3/3. Cserék: Szűcs Á. 10/6, Matucza 4, Szűcs Z. 2, Illés 2, Véner 1.

Összefoglaló: Nagyon jó, hajtós, gyors meccset játszottunk. Hosszabbítás után 1 ponttal kikapni nagyon fáj. Ebből is tanulunk. Az első félidő a keddi U18 után teljesen más volt, nagyon jól játszottunk, jól védekeztünk. A negyedik negyed végén volt esélyünk győzni, de elszúrtuk. Gratulálunk a Szekszárdnak! Hosszabbításban már mindenki nagyon fáradt volt, ziccereket hagytunk ki, amikkel nyerhettünk volna.

2020-12-22, Paks

Paksi ASE/B – Dunaújvárosi Sárkányok/A 82-88 (28-14, 23-33, 13-18, 18-23)

Kezdők: Horváth 29, Simon 20, Hajnal 9, Hoffmann 4, Csernák 2. Cserék: Szűcs Á. 12/3, Matucza 6, Illés 4, Véner 2, Szűcs Z.

Összefoglaló: A DNY régió A csoport kemény az idén. Mindegyik mérkőzés szoros. Ez a meccs két nappal a kozármislenyi kudarc után volt, nem pörögtünk az elején. A paksi B-csapat rendkívül agresszív védekezéssel nevetve vert minket az első negyedben. A negyed után megállapítottuk, hogy nagyon rosszul játszunk. Egyébként nem változtattunk semmin. A második negyedtől elkezdtünk hajtani mi is, és jobban odafigyeltünk a részletekre. A negyedik negyed elején több eladott labda után szinte úgy tűnt, hogy megint oda ajándékozzuk a meccset az ellenfélnek, de a legvégére sikerült visszafordítani. Gratulálunk a fiúknak, megdolgoztak ezért a győzelemért. Nagyon jó érzés volt győzelemmel befejezni a karácsonyi szünet előtt.

U16-ban a csapat igazi csapatként játszik, mindkét mérkőzésen mindenki hozzájárul a teljesítményhez, és a maximumot adja ki magából. Ezzel a hozzáállással kell kiállni mindegyik mérkőzésen, korosztálytól függetlenül, győzelmi esélyektől függetlenül.