U18B – Igazi csapatmunka

Nagyon jó játékkal és igazi csapatmunkával kezdtük meg U18-as szereplésünket.

A csapat nagyon nehéz helyzetben van, ugyanis a 2005-ösök bajnokságában kell helytállnunk úgy, hogy hét 2006-os születésű játékosunk van, a többiek fiatalabbak. Ennek ellenére az első mérkőzésen nagyszerű energiával és bátorsággal estünk neki ellenfelünknek, amivel gyorsan egy kisebb előnyt alakítottunk ki. Ez az előny aztán sokáig kitartott köszönhetően az aktív védekezésünknek és az okos támadásainknak. A harmadik negyed végén és a negyedig negyed elején aztán erőre kapott az ellenfelünk, de szerencsére a srácok időben kapcsoltak, így tovább tudtuk növelni az előnyünket és egy nagyon szép győzelemmel kezdtük az évet. Ezt követően egy hosszabb szünet jött, ami után már nem tudtuk felvenni a reggeli meccs ritmusát, így a Sárkányok idősebb U18-as csapata kihasználta fásultságunkat és fizikális fölényüket és zseniális edzőjük, Boda Gábor felkészítésének köszönhetően domináns teljesítménnyel robogtak át rajtunk.

A második meccs ellenére büszke vagyok a gyerekekre, mert tényleg megmutatták, hogy nem véletlenül foglalkozunk velük és egy ilyen nagyszerű társasággal akármire képesek lehetünk.

2022-09-03 Veszprém, Nemzeti Junior Bajnokság Előselejtező, Észak-Nyugati Régió

Dunaújvárosi Sárkányok U18 – VUKE U18/B 72-59 (18-11, 21-17, 17-22, 16-9)
Keret: Hollósi 22/6, Katona 12, Marsiske 12, Veres-Kovács 10, Kuczka 6, Daru 4, Szabó 4, Kiss 2, Sebestyén, Kovács, Erdély-Franyó

AF- Dunaújvárosi Sárkányok – Dunaújvárosi Sárkányok U18 110-32 (26-4, 30-6, 28-14, 26-8)
Keret: Veres-Kovács 12, Kuczka 4, Marsiske 4, Katona 4, Hollósi 2, Szabó 2, Erdély-Franyó 2, Kiss 2, Sebestyén, Daru, Kovács