U16/B – Tatabánya, Győr beszámoló

Már ismert ellenfelek ellen kezdtük meg a szezon második felét, ahol többet tudtunk foglalkozni az újonnan tanult elemek beépítésével, illetve egy kis magabiztosságot tudtunk szerezni a további idegenbeli meccseinkre.

A Tatabánya elleni meccsre kivételesen teljesen felpörögve érkeztünk és nem megijedve az ellenféltől az első perctől mi irányítottunk, és habár a második negyedben kicsit visszavettünk a harmadik negyedtől már mindent kitettünk a pályára.
Hasonlóan zajlott a Győri KC elleni mérkőzésünk is, csak most az egész első félidőben nem találtuk a helyünket. Talán mindennek az alapja, hogy görcsösen próbáltuk az újonnan tanultakat használni meccs elején, de kicsit meg is voltunk illetődve az ellenfelünktől és inkább csak lézengtünk a pályán. Aztán a második félidőben ismét visszataláltunk ahhoz, amit tudunk, a védekezéshez. Innentől egy teljesen más erőt képviseltünk, agresszívan védekeztünk és egy perc nyugtot sem hagytunk az ellenfélnek. Remélem ez a zseniális második félidei teljesítmény nagy löketet ad a későbbi meccsekre is.
Nagy öröm látni, hogy mérkőzésről mérkőzésre egységesebb a csapat, ami megmutatkozik a szilárd védekezésünkön és a ponteloszlásban is (mindkét meccsen mindenki dobott kosarat, ráadásul előbbin 5-en utóbbin 6-an is 10 pont fölé jutottak).

2022-02-26 Tatabánya, Országos Kadett Bajnokság, Nyugati régió, C csoport
AF-Tatabányai Medvék/C – AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B 38-94 (8-19, 14-15, 5-26, 11-34)
Pontok: Verhóczki 34/12, Marsiske 14, Bíró-Juhász 12, Veres-Kovács 10, Kuczka 10, Hajdú 8/3, Kiss 4, Zolta 2.

2022-03-02 Győr, Országos Kadett Bajnokság, Nyugati régió, C csoport
Győri KC/B – AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B 38-101 (14-15, 17-23, 5-35, 2-28)
Pontok: Verhóczki 26, Hajdú 15/3, Kuczka 14, Bíró-Juhász 13, Veres-Kovács 13, Marsiske 12, Katona 4, Kiss 2, Zolta 2.