U16, U18, FMKSZ – Győzelem a csoportelső ellen

Hosszabbításos vereséggel indult az U16-os szezon első része (?) még decemberben az akkori csoportelső ellen, így illő, hogy hosszabbításos győzelemmel végződött az ekkori csoportelső ellen tegnap. Hogy mi lesz most a hátralévő két hónapban, egyelőre rejtély… a Szövetségtől nincs információ.

2021-03-30 Rácalmás, Nemzeti Kadett Bajnokság, DNY-Régió „A” csoport

KASI Delfinek /B – Dunaújvárosi Sárkányok /A 62-66 (17-14, 16-16, 8-17, 16-10, 5-9)

Pontok: Horváth 27, Hoffmann 10, Simon 8, Szűcs Á, 7/6, Hajnal 6, Matucza 5, Csernák 3, Varga, Szűcs Z., Rabi, Illés.

Összefoglaló: Hazai pályán legutóbb is szoros mérkőzést játszottunk a Kaposvárral. Akkor hiányzott Horváth Zoli. Most itt volt, és 36 percig az egész csapat az idei legjobb teljesítményét nyújtotta. 4 perccel a negyedik negyed vége előtt 14 pontos előnyünk volt. Aztán néhány eladott labda, néhány sikeres KASI tripla, és egy buta fault az utolsó másodpercben kettő pontos előnynél. Hosszabbítás. Dicséret a fiúknak, hogy egy ilyen összeomlás után újra talpra tudtak állni, amikor megkértem őket, hogy vegyék úgy, hogy most edzésen vagyunk, és a végén a játéknál új negyed kezdődik. Dicséret a kaposvári csapatnak is, akik nem adták fel, és nagyszerűen dobták a labdát. Mi ezen a mérkőzésen is sok helyzetet kihagytunk, ezen most a szünetben sokat kell dolgoznunk. Több olyan mérkőzés volt már az idén, amit vagy simán meg kellett volna nyernünk, de szoros lett, vagy szorosat kellett volna játszanunk, de simán kikaptunk azért, mert kihagyjuk az üres helyzeteinket. Például ezen a meccsen 18 büntetőt. De az egész év ebben a bajnokságban szuper volt, mindegyik mérkőzésünk szoros volt mind az 5 ellenfél ellen, nagyon jó volt ez a csoport.

2021-03-25, Nagykanizsa, Nemzeti Junior Bajnokság, DNY régió

Kanizsa KK – Dunaújvárosi Sárkányok 84-41 (18-12, 24-14, 21-8, 21-7)

Pontok: Horváth 18, Szűcs Á. 5/3, Simon 4/3, Illés 4/3, Matucza 4, Hajnal 4, Hoffmann 2, Lengyel, Jankovits, Jánosházi.

Összefoglaló: Sajnos erről a mérkőzésről nem készült videó. A lényeg, hogy a Kanizsa 40 percig behúzódó „bunkerzónát” védekezett. Mi pedig gyengén dobunk kintről. Ez idegesített minket, és gyengén is játszottunk, sok kosarat kaptunk leindításból sikertelen dobás után, mert lusták voltunk dolgozni vissza. Ez egy rosszul sikerült mérkőzés volt. Szemenyei Levi az ilyen ellenfelek ellen nagyon hiányzik.

2021-03-22, Dunaújváros, Fejér Megyei Férfi Bajnokság

Dunaújvárosi Sárkányok – Vasöntöde KC 71-88 (13-24, 26-25, 11-16, 21-23)

Pontok: Horváth 26, Katona 18/6, Hoffmann 8, Simon 7, Boda 6/6, Matucza 4, Szűcs 2, Csernák

Összefoglaló: Ez egy teljesen jó mérkőzés volt részünkről a felnőtt bajnokságban. A fiúk sokat fejlődtek az idén, tekintettel arra, hogy 15 évesen felnőttek ellen játszanak, le a kalappal.