U16/B – Erőfelmérők

Két fontos mérkőzésen vagyunk túl, ahol két győzelmet tudtunk aratni, de még mindig nem mutattuk meg igazán mire is vagyunk képesek. Előbbi mérkőzést Sopronban játszottuk, ahol az utazás ellenére most mi robbantottunk az elején, mondhatni hibátlan játékkal. Aztán a második negyedtől elkényelmesedtünk és előjöttek az egyéni védekezésünk hiányosságai. Azonban időben észbe kaptunk és habár már nem tudtuk azt a fölényt mutatni, mint az elején, mégis magabiztosan végig irányítva a mérkőzést győzelemmel térhettünk haza.

A második félév első hazai meccse igazi rangadót tartogatott az Ajka ellen. Az első félidőben nem nagyon találtuk a vendégek legjobbjának ellenszerét. Aztán a második félidőben már egy sokkal keményebb és egységesebb védekezést mutatva ledolgoztuk a hátrányunkat, azonban a végére elfáradtunk, szerencsénkre az ellenfél közeli dobásai nem mentek, míg a túloldalon mi több hármast is értékesítettünk így továbbra is tartjuk a veretlenségünket hazai pályán.

Az eredmények és a temérdek pozitívum ellenére muszáj a hiányosságainkat is látni. Újra egy keményebb és koncentráltabb védekezést kell mutatnunk, illetve javítanunk kell a büntetőinken is hiszen a 27% nagyon kevés, amiből gondok adódhatnak később.

2022-03-13 Sopron, Országos Kadett Bajnokság, Nyugati régió, C csoport
Soproni SI KA U16/C – AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B 46-57 (2-20, 11-8, 18-12, 15-17)
Pontok: Verhóczki 23/3, Katona 11, Bíró-Juhász 9, Marsiske 6, Kuczka 4, Kiss 2, Veres-Kovács 2.

2022-03-19 Dunaújváros, Országos Kadett Bajnokság, Nyugati régió, C csoport
AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B – Ajka 75-71 (24-23, 8-22, 28-11, 15-15)
Pontok: Verhóczki 21/3, Marsiske 10, Veres-Kovács 9/3, Hajdú 9/9, Bíró-Juhász 8, Katona 8/6, Kuczka 5/3, Hollósi 4, Kiss 1, Daru, Zolta.