U16/U18 – 1-1 a hétvégén

A hétvégén két mérkőzést játszottunk: U18-ban Bonyhádról győzelemmel jöhettünk haza, U16-ban pedig hazai pályán kikaptunk a kaposváriaktól.

2021-02-13 Bonyhád, Országos U18, DNY Régió

Bonyhádi KSE – Dunaújvárosi Sárkányok 39-59 (10-9, 13-17, 10-14, 6-19)

Pontok: Szemenyei 12, Horváth 11, Csernák 11/3, Szűcs Á. 8/3, Illés 6, Matucza 4, Hoffmann 3/3, Hajnal 2, Lengyel 2, Jánosházi

Beszámoló: Egy héten belül ez volt a negyedik mérkőzésünk a Bonyhád ellen. Erről a mérkőzésről hiányzott két fontos játékosuk, de mi sem teljes kerettel jelentünk meg. Kissé „döcögősen” kezdtük támadásban eleinte, de a védekezésünk – mint ahogy azt a 39 engedett pont bizonyítja – végig rendben volt, és megnyerte nekünk a meccset. Ki kell emelni Hajnal Adrián védekezését az ellenfél irányítóján, jó volt látni Adriánt újra 100%-on pörögni.

2021-02-14 Rácalmás, Országos U16, DNY Régió A csoport

Dunaújvárosi Sárkányok /A – KASI /B 55-73 (19-19, 13-10, 8-24, 15-20)

Pontok: Matucza 12, Szűcs Á. 11, Simon 9/3, Csernák 8, Illés 5/3, Hoffmann 4, Szűcs Z. 4/3, Hajnal 2, Véner, Rabi.

Beszámoló: Nagyon jól kezdtünk a csoportelső Kaposvári Sportiskola ellen. Az első félidőt kemény egészpályás védekezéssel, agresszív betörésekkel megnyertük 32-29 arányban. Bár a fiúkat a szünetben megkértük arra, hogy folytassák a kemény védekezést, mintha a harmadik negyedben levettük volna a lábunkat a gázpedálról. A kaposvári gyerekek pedig nagyon felszívták magukat, és átgázoltak rajtunk. Számtalan technikai hiba jellemezte ezt a játékrészt, mely első 3 perc 44 másodperce alatt 0 pontot dobtunk és 13-at kaptunk. Sikerült stabilizálni, de akármikor, ha tízen belülre közelítettünk, becsúszott egy hiba. Az utolsó negyedben kockáztattunk sok csapdával, de a KASI ráadásul nagyon pontosan dobott kintről is. Hiányzott erről a mérkőzésről Horváth Zoltán, aki nálunk 23 pontot átlagol eddig U16-ban. Remélhetőleg a visszavágóra teljes csapattal utazunk majd, és győzelemmel térünk haza. Egy ilyen jó csapat ellen nem lehet a 40 percből 5 percre teljesen leblokkolni.