U18B – Alapszakasz zárás

Még érezhetően fiatalok voltunk a bajnokságba, de emelt fővel hagyhattuk el a pályát minden alkalommal.

Az első két mérkőzésen a bajnokság két legjobb csapatával játszottunk, legfőbb célunk volt, hogy a védekezésünkkel minél jobban megnehezítsük a dolgukat és ebben láthatóan fejlődtünk. Habár az eredmények nem tükrözik, mégis sokkal többet tudtunk hozzátenni mindkét oldalon a játékhoz.

Az alapszakasz utolsó napján egy dupla mérkőzés várt ránk. Habár az első mérkőzésen érezhető volt az eredménybeli különbség a két csapat között, mi nagyon jól küzdöttünk és jó helyzeteket alakítottunk ki, illetve védekezésben is, ahol csak tudtunk ott voltunk, de a tapasztalat és méretbeli különbségek miatt ez kevésnek bizonyult. A második mérkőzésen aztán egy nagyon jó mérkőzést játszottunk és hiába az első három negyed jó játéka, a negyedik negyedben megtalálták az ellenszerünket és semmit sem tudtunk bedobni kívülről, így vereséggel zártuk az alapszakaszt.

Eredmények:

2023.03.09., Dunaújváros
Dunaújvárosi Sárkányok U18 – AF-Dunaújvárosi Sárkányok 66-122 (4-27,14-35,22-30,26-30)
Csapat: Verhóczki 20/6, Szabó 10/6, Daru 9/3, Kiss 8, Kuczka 6, Veres-Kovács 5, Marsiske 4, Deák 2, Katona 2.