U14 fiú – egy győzelem a második fordulón

Későn ébredtünk

Nehéz döntés, hogy a forduló után büszkék legyünk vagy elégedetlenek. Büszkék lehetnénk, mert a Paks ellen 20 ponttal nyertük az utolsó negyedet, és aztán már többé-kevésbé sikerült fenntartani az intenzitást a Marcali ellen. Elégedetlenek, mert későn ébredtünk, pedig már 80 perccel a meccs előtt a helyszínen voltunk.

Az öltözőben az első meccs előtt fel lett sorolva a fiúknak a három dolog, ami nélkülözhetetlen a győzelemhez: akarat, fegyelem és figyelem. Az első mérkőzésen az akarat és a fegyelem is sokáig csak részben mutatkozott. Lustán kezdtünk védekezésben, nem volt az a nyomás az ellenfélen, amit szeretnénk. Főleg a harmadik negyed volt nagyon gyenge. Az utolsó negyedben ellenfelünk pihentette a két húzó emberét, így ezt a negyedet 20 ponttal nyertük. A fiúkon előjött az akarat, és rengeteg labdát szereztünk az ellenfél térfelén. Ezt a mérkőzést meg kellett volna nyernünk, mert az első három negyedben simán kihagytunk 15-20 ziccert, tehát teljesen „100%-os” helyzetet, amikor a játékosunk üresen volt a gyűrű előtt, védő nélkül.

A második mérkőzésen a Marcali ellen könnyebb dolgunk volt. Az ellenfélnek egy magas, ügyes játékosa vitte a csapatot a hátán, de mi, mint csapat, kétségtelenül jobbak voltunk ezen a napon. Sokat cseréltünk, a sima passz-betörés játékunk jól működött.