U17 fiú – Az alapok már rendben

Az előző fordulókban sok szó esett a hozzáállásunkról, amit mostanra már maradéktalanul rendbe szedtek a srácok. Volt, hogy ez adta a különbséget, de volt, hogy ez is kevés volt.

Érezhetően felszívtuk magunkat védekezésben, megmutatkozik ez a fault számainkban is, de az ellenfelek is többet reklamálnak a védekezésünk miatt. Az Alba ellen ezt az előnyünkre fordítottuk és egy nagyon jó meccsen most mi kerültünk ki győztesen. A miklósiak már nehezebb falatnak bizonyultak és a biztos lábakon álló zónájuknak köszönhetően nehezen találtunk a gyűrűbe, pedig a helyzeteink rendre megvoltak. A ferencvárosiak otthonában inkább az új elem gyakorlásán volt a hangsúly, de az első félidőben még nehezebben akartuk befogadni a játékunkba. A második félidőben aztán mintha ráéreztünk volna, hogy mire is kell figyelni és sokkal többször tudtuk megtalálni egymást befutásokból és habár ettől a védekezésre kevesebb figyelem jutott, így is magabiztosan tudtunk nyerni. Végül itthon a Szentendre ellen nagyon szerettünk volna nyerni, de hiába a küzdés, kiütközött az elmúlt hetekben is megmutatkozó fáradtság, az első félidőben még sikerült megzavarni őket az agresszív védekezésünkkel, azonban a második félidőben egyből összeomlottunk, ahogy ők is váltottak a védekezésükön.

Az U17-es pest megyei bajnokság döntőjébe mindenképp a miklósiakon, vagy a szentendreieken át vezet az út, így készülünk továbbra is és próbálunk meccsről-meccsre fejlődni.

Hajrá Sárkányok!

Eredmények:

2023.03.16., Dunaújváros
Dunaújvárosi Sárkányok U17 – Alba Fehérvár/B 96-70 (16-17,31-14,19-17,30-22)
Pontok: Verhóczki 28, Kuczka 19/3, Daru 15/9, Veres-Kovács 13, Szabó 11/3, Hollósi 10, Deák.

2023.03.23., Dunaújváros
Dunaújvárosi Sárkányok U17 – Miklósi Kékrókák KE 57-86 (14-17,12-21,18-21,13-27)
Pontok: Hollósi 17/3, Marsiske 10/6, Veres-Kovács 8, Daru 8/6, Kuczka 7/3, Katona 4, Deák 3/3, Szloboda, Kiss, Szabó.