Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület

U14 – Tornagyőzelem!

Győztünk az alapszakasz első fordulójában

Megkezdődött a Pest megyei bajnokság alapszakasza. 3 forduló selejtezők után csapatunk a legjobb nyolc között folytatja, ha jól értelmezem a versenykiírást. Az első tornán győztesként végeztünk, szép játékkal, akaratos védekezéssel. Külön öröm, hogy győztünk az eddig veretlen oroszlányi csapat ellen is, akik eddig 7-0-ás mérleggel álltak.

Két kemény mérkőzést játszottunk. Szerkezetileg az oroszlányi csapat volt főleg kiemelkedő, magas, erős gyerekekből álltak.

Legutóbb a szekszárdi csapat ellen kikaptunk 1 ponttal Szekszárdon úgy, hogy a négy negyedből hármat megnyertünk. Ezen a napon nem adtunk nekik esélyt, az első negyedet 29-14-re hoztuk, és az utolsó negyedben igazi örömjátékot produkáltunk.

A torna második mérkőzésén az OSE 50 ponttal győzte le a fáradt Karvalyokat. Fejlett, jól képzett játékosokból álló csapattal álltak ki a pályára.

Fantasztikusan rajtoltunk azonban, egyszerűen lerohantuk őket az első negyedben. 5 perc után már 18-2 ide, és 39 pontig meg sem álltunk (39-12). Beindult az ellenfél is, a harmadik negyed végén 9 pontra visszahozták. A negyedik negyed előtt a fiúk feladata az volt, hogy húzzunk bele, rakjuk el a meccset, építsünk 15 pontos  előnyt 5 perc alatt, hogy az utolsó 5 ne legyen izgalmas. Szép védekezéssel, sok szerzett labdával ez sikerült is, a 36. percben 17 volt közte.

Mindenki dicséretet érdemel, a karácsony utáni edzés borzasztó volt és aggódtunk, de gyorsan sikerült újra felpörögni. Most három hét szünetünk van, hogy kondizzunk és gyakoroljunk tovább.

2019-01-05 Dunaújváros, PMKSZ bajnokság, alapszakasz 1. forduló

Dunaújvárosi Sárányok U14 – ALISCA Karvalyok Szekszárd 84-48 (29-14, 13-18, 16-10, 26-6)

Pontsz.: Kiss Benedek 16, Főfai-Kovács Kristóf 11, Szűcs Ábel 11, Illés Péter 10, Csernák Ádám 7, Varga Ákos 7/3, Horváth Zoltán 6, Simon Dávid 6, Szűcs Zétény 4, Szabó Vince 2, Kelemen Bence 2, Véner József 2.

OSE Lions U14 /c – Dunaújvárosi Sárkányok U14 83-97 (12-39, 25-11, 24-20, 22-27)

Pontsz.: Szűcs Ábel 24, Kiss Benedek 19, Főfai-Kovács Kristóf 18, Horváth Zoltán 10, Szűcs Zétény 7, Illés Péter 6, Véner József 4, Simon Dávid 3, Varga Ákos 2, Rabi Dávid 2, Csernák Ádám 1, Kelemen Bence 1.