U18/FMKSZ – április hónap

Az utóbbi hónapban az U18-as regionális, illetve a megyei felnőtt bajnokságokat fejeztük be. Sajnos nem sikerült győzni, de a fejlődés látható. U18-ban két mérkőzést megnyerhettünk volna, ha pontosabban dobunk, megyei felnőttben pedig egyszerűen még túl kicsik vagyunk. A fiúk rengeteget fejlődtek az idén, büszkék lehetünk rájuk.

2021-04-09, Dunaújváros, Fejér megyei felnőtt bajnokság

Dunaújvárosi Sárkányok – Fehérvár KC 67-78 (30-26, 6-13, 15-24, 16-15)

Pontok: Szűcs Á. 21/15, Katona 14/9, Horváth 9, Simon 8/6, Csernák 5/3, Matucza 4, Boda 4, Hoffmann 2

Beszámoló: Sajnos ezen a meccsen többen is kissé szint alatt teljesítettek. Gyakran probléma még a fiúkkal felnőttek ellen, hogy rossz döntéseket hoznak, túl nehéz helyzeteket vállalnak, még nem értik, hogy mikor hol az üres csapattárs. Ehhez tapasztalat kell. Egyébként a meccsről nem ez ragadt meg bennünk leginkább, hanem az ellenfél durva, gyakran sportszerűtlen játéka. Emiatt jövőre nem fogunk nevezni gyerekekkel ebbe a bajnokságba.

2021-04-11, Pécs, Nemzeti junior bajnokság, DNY régió

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia – Dunaújvárosi Sárkányok 116-30 (27-5, 33-11, 28-2, 28-12)

Pontok: Horváth 8, Simon 8, Matucza 6, Csernák 4, Hajnal 2, Szűcs Á. 2, Lengyel, Hoffmann.

Összefoglaló: A PVSK csapata a kiemelt bajnokságból lett kizárva, mert az engedélyezettnél több külföldi játékost játszattak egyszerre. Azt hiszem, ez a mondat jól összefoglalja a csapatok közötti erőkülönbséget. Ennek ellenére, és ahhoz képest, hogy mi U16-osokkal játszunk fel, nem volt olyan rossz. Időnként jól játszottunk, de meg voltunk szeppenve. Simon Dávid nagyon bíztató játékot mutatott az utolsó negyedben.

2021-04-18, Rácalmás, Nemzeti junior bajnokság, DNY régió

Dunaújvárosi Sárkányok – PVSK Nemzeti KA 39-108 (8-26, 8-29, 16-24, 7-29)

Pontok: Horváth 12, Hoffmann 6, Simon 5, Matucza 5, Szűcs Á. 5/3, Lengyel 2, Demeter 2, Csernák 2, Hajnal, Véner, Jankovits, Jánosházi.

Összefoglaló: Visszavágó hazai pályán, és a célunk csak annyi volt, hogy jobb eredményt érjünk el. Már tiszteletlenebbül játszottunk, és a mérkőzés fénypontja a harmadik negyed volt, amikor tényleg jól lebontottuk a PVSK védelmét. Annyira, hogy az utolsó negyedre zónára álltak át. Ez szerintem önmagában siker számunkra.

2021-04-19, Székesfehérvár, Fejér megyei felnőtt bajnokság

Dávid Kornél KA – Dunaújvárosi Sárkányok 75-69 (17-22, 16-18, 21-15, 21-14)

Pontok: Katona 29/3, Simon 13/3, Csernák 9, Horváth 8, Matucza 6, Hoffmann 4, Hajnal, Szűcs Á.

Beszámoló: A DKKA ellen jó játszani, ezek gyakorlatilag utánpótlás mérkőzések a felnőtt bajnokságban. A DKKA csapata ránézésre egy U16 és U20 közötti gyerekekből álló vegyes csapat. Jó, szoros meccs volt, a végén nem sikerült bedobnunk, amikor fontos lett volna. Ők pedig nehéz helyzeteket értékesítettek.

2021-04-24, Rácalmás, Nemzeti junior bajnokság, DNY régió

Dunaújvárosi Sárkányok – Kozármisleny SE 50-57 (4-24, 17-10, 11-16, 18-7)

Pontok: Horváth 20, Matucza 8, Csernál 8/3, Hoffmann 5/3, Hajnal 3/3, Véner 2, Illés 1, Jankovits, Demeter, Jánosházi

Összefoglaló: A kozármislenyi A-csapat ellen idegenben teljesen esélytelenek voltunk. Hozzánk viszont sok hiányzóval jöttek, és ha az első negyedet nem szórakoztuk volna el zóna ellen, nyerhettünk volna. Egyébként is nyerhettünk volna, de távolról nagyon gyengén dobunk még.

2021-04-26, Dunaújváros, Fejér megyei felnőtt bajnokság

Dunaújvárosi Sárkányok – Reál Margit 69-78 (19-19, 17-18, 15-22, 18-19)

Pontok: Katona 30, Boda 10/6, Horváth 10, Szűcs Á. 9/9, Simon 4, Matucza 2, Hajnal 2, Csernák 2, Hoffmann.

Összefoglaló: Ez ellen az ellenfél ellen télen győztünk Székesfehérváron. Most nem sikerült, de ahogy a negyedek eredményeiből látszik, végig fej-fej mellett haladtunk. Ők benyomtak minket a kosár alá, és hát jó napjuk volt távolról is. Nekünk nem ment kintről sajnos. Nagyon szerettünk volna győzni az utolsó mérkőzésen, de nem jött össze. Ilyen az élet.

2021-04-29, Rácalmás, Nemzeti junior bajnokság, DNY régió

Siófoki KS – Dunaújvárosi Sárkányok 65-43 (19-16, 19-11, 13-5, 14-11)

Pontok: Horváth 20, Simon 5/3, Szűcs Z. 4, Hoffmann 4, Véner 3/3, Hajnal 3/3, Matucza 2, Jánosházi 2, Demeter, Csernák, Szűcs Á., Lengyel

Összefoglaló: Egy kicsit sajnáltam a fiúkat a meccs után. A mérkőzést megelőző edzéseken készültünk zóna ellen. A Siófok az első negyedben embert fogott. Ha folytatták volna, valószínűleg nyerünk. Ezt ők is érezték, átálltak zónára. Mi pedig átálltunk a játékra, amit zóna ellen gyakoroltunk edzésen. Szinte mindegyik támadásunk üres dobóhelyzetet eredményezett. De egyszerűen képtelenek voltunk bedobni. Három triplát dobtunk a meccsen, ha tippelnem kéne, 40 rádobásból. Nem csak ezért kaptunk ki: az első félidőben lustán védekeztünk zárás-leválás ellen. Ezt félidőben átbeszéltünk, és a második félidőben már sokkal jobb volt a védekezésünk. Frusztráló meccs volt, mert kikaptunk 22 ponttal, de nem éreztük úgy, hogy mi vagyunk a gyengébb csapat.