U14 fiú – Első és második torna

1. torna (Tata november 19)

Kicsit későn indult idén a fiú serdülő bajnokság, aminek első helyszíne Tata volt. Az első mérkőzést az Alba Fehérvár B csapata ellen kezdtük meg. Nagyon jó első negyed után kicsit megijedtünk a nagyobb fiúktól és nem mertük azt megcsinálni, amit tudunk valójában. Még így is nagyon sok üres ziccer lehetőséget alakítottunk ki, amit sajnos nagyon rossz százalékkal értékesítettünk, ennek köszönhetően nőtt a különbség a két fél között. A két csapat között nincs akkora különbség, ami az eredményen látszik. Tanulság, hogy az üres helyzeteket be kell dobni.

Dunaújvárosi Sárkányok U14- Alba Fehérvár B   48- 95 (8-11; 10-29; 19-23; 11-32)

Pontok: Sötéth Ádám 17p; Bogáth Botond 10p; Gózon Noé 9p; Csőregi Balázs 6p; Werner Péter 4p; Hajdú Áron 2p; Solymossy Olivér; Zsömbör Gellért; Egei Bence; Nagy Erik

A második mérkőzést kis pihenő után a hazai TSE Basket ellen játszottuk. Megbeszéltük hogy keményen és határozottan kezdünk. Már az első percekben kiderült hogy nem sikerült megszokni a vendég gyűrűt, és rengeteg üres ziccert sikerült ismét kihagynunk, amit a másik oldalon bedobtak. Így már az első negyedben jelentős hátrányba kerültünk. A folytatásban sikerült rendezni a sorokat, de a nagy előnyt nem sikerült ledolgozni a végére sem. Kár az első tíz percért, mert szerintem ez egy nyerhető mérkőzés lett volna.

TSE Basket U14- Dunaújvárosi Sárkányok U14     80-51 (30-4; 13-18; 18-12; 19-17)

Pontok: Sötéth Ádám 16p; Werner Péter 12p; Nagy Erik 5p; Bogáth Botond 4p; Csőregi Balázs 4p; Egei Bence 2p; Hajdú Áron 2p;  Solymossy Olivér;

2. torna (Dunaújváros november 26)

A második tornát hazai pályán játszottuk az Alba Fehérvár C csapata ellen. Megbeszéltük, hogy sokkal jobban kell koncentrálni, már az első negyedtől kezdve, és az üres helyzeteket be kell dobni. Szerencsére a fiúk megértették hogy ez így nyerhető mérkőzés, de azt a pályán is bizonyítani kell. Félidőre sikerült egy nagyobb előnyt kiépíteni, amit a harmadik negyedre le is adtunk, de volt a fiúkban tartás és sikerült magabiztosan megnyerni a mérkőzést. Csak azt sajnálom, hogy nem tudott mindenki annyit játszani amennyit terveztem nekik az elején.

Dunaújvárosi Sárkányok U14- Alba Fehérvár C      76-57 (23-11; 22-17; 15-16; 16-13)

Pontok : Sötéth Ádám 24p; Gózon Noé 14p; Bogáth Botond 13p; Werner Péter 8p; Márk Péter 4p; Ragács Ádám 4p; Solymossy Olivér 4p; Áron Máté 2p; Egei Bence; Hajdú Áron