U18 – két győzelemmel zártuk az évet

Az utolsó 5 mérkőzésünkről rövid beszámolók következnek. Összességében nem sikerült úgy a tavaszi szakasz, ahogy szerettük volna. Ehhez hozzájárultak sérülések, betegségek, de ez minden csapatnál benne van a pakliban. Több olyan mérkőzésünk is volt a csoport top csapatai ellen, ahol a meccs végén csúszott ki a kezünkből a győzelem. Csapatunk egyik gyengesége, hogy kicsik vagyunk a többiekhez képest; egy évvel fiatalabbak gyakran (U17-esek az U18 bajnokságban), de alapból is alacsony szerkezetűek vagyunk. Ezt időnként sikerül kompenzálni akarattal, küzdelemmel. A másik gyenge pontunk a távoli dobás. Több meccsen ezért fuccsoltunk be a végén. Dolgozunk tovább a nyáron is, hogy jövőre jobbak legyünk.

Junior Bajnokság, Nyugat régió, „A” csoport

2022-04-09, FALCO-VE KC/B – AF-DUNAÚJVÁROSI SÁRKÁNYOK 82-71 (9-23, 22-25, 26-13, 25-10)

Csapat: Hoffmann 21/3, Szemenyei 16/6, Csernák 12/6, Matucza 9, Rabi 5, Illés 5/3, Szűcs 2, Hajnal 1, Jánosházi

Beszámoló: Nagyszerű intenzitással kezdtük a meccset. Letámadásainkból, csapdáinkból sok labdát szereztünk, és ziccereket dobhattunk. Aggasztó volt már az első félidőben (48-31 ide), hogy sok könnyű helyzetet kihagytunk. Félidőben a Falco bevonult az öltözőbe, és a második félidőre 2:3 zóna védekezésbe jöttek ki. Sok helyzetünk volt most is, de távolról ebben a félidőben 20 kísérletből 2 ment be, és ők, ahogy közeledtek, egyre felbátorodtak, mi pedig egyre félénkebbek lettünk, az önbizalmunk elszállt. Kár volt érte.

2022-04-24, AF-DUNAÚJVÁROSI SÁRKÁNYOK – DÁVID KORNÉL KA/B 49-68 (16-17, 10-20, 13-22, 10-9)

Csapat: Csernák 14/3, Hoffmann 13, Matucza 11, Szűcs 3/3, Illés 2, Véner 2, Rabi 2, Szemenyei 2, Hajnal, Jánosházi, Prétor.

Beszámoló: Nagyon gyengén játszottunk a DKKA ellen. Decemberben győztünk ellenük Székesfehérváron. Ezen a meccsen már az első negyedben lesérült Szemenyei Levi, aki kulcsfontosságú az ilyen fajta behúzódó védekezések ellen, mint amit ők alkalmaztak. A következő mérkőzéseken ő már nem is játszott. Ez a meccs volt talán a leggyengébb teljesítményünk az idén.

2022-04-28, CONOIL PÁPA KC – AF-DUNAÚJVÁROSI SÁRKÁNYOK 74-69 (21-21, 14-10, 27-20, 12-18)

Csapat: Csernák 24/3, Hajnal 14/6, Hoffmann 14, Rabi 6, Matucza 6, Illés 5/3, Véner, Jánosházi, Prétor.

Beszámoló: Ez egy frusztráló vereség volt. Eléggé erős hátszelet kapott a hazai csapat, a fault arány 25-8, a büntető arány 30-7 volt javukra. Ők is behúzódtak zónába. De igazából ez megint egy olyan meccs volt, amit mi szúrtunk el. Nem a hármasokon múlt. Ziccereket hagytunk ki. Az első félidőben nem volt lélek a csapatban. Későn kezdtünk el küzdeni. Így is nyerni kellett volna, de nem jött össze.

2022-04-30, AF-DUNAÚJVÁROSI SÁRKÁNYOK – VUKE-VESZPRÉM/B 88-61 (17-18, 25-10, 17-19, 29-14)

Csapat: Csernák 26/12, Hoffmann 17, Hajnal 16/6, Rabi 8, Véner 7/3, Matucza 6, Jánosházi 4, Illés 3/3, Bíró-Juhász 1, Prétor

Beszámoló: Végre sikerült nyerni. Idegenben télen 60 ponttal nyertünk, úgyhogy most az első pillanattól kezdve „megkevertük” az ötösöket, mindenki kb ugyanannyit játszhatott. Így is simán nyertünk. Jó érzés volt látni, hogy a fiúk örülnek a győzelemnek.

2022-05-08, AF-DUNAÚJVÁROSI SÁRKÁNYOK – AJKA 67-64 (17-20, 20-10, 15-15, 15-19)

Csapat: Matucza 27/3, Hoffmann 18/3, Rabi 10, Hajnal 5/3, Véner 5/3, Bíró-Juhász 2, Csernák, Jánosházi, Prétor

Beszámoló: Megizzadtunk ezért a győzelemért. Emlékeztünk még az Ajkára, a védekezésünket felkészítettük a játékuk ellen. Ezt jól tettük, mert több meghatározó támadó játékosunk szinte képtelen volt ezen a napon beletalálni a kosárba. Döntő volt még, hogy gyorsan egyértelművé vált, hogy Matucza Csabit felső poziból folyamatosan helyzetbe tudjuk hozni. Az Ajka nagyot hajrázott, gratulálunk nekik! De érezhető volt a fiúkon, hogy nagyon akartak nyerni; mi is nagyot küzdöttünk.