U14 fiú – tornagyőzelem!

Tornagyőzelem!

Rég volt ilyen, most ünnepelhetünk: sikerült tornát nyernünk. Bár a fiúk még nem elég fegyelmezettek ahhoz, hogy 40 percen keresztül koncentráljanak, ha „könnyű”, a fejlődés látszik. Nagyon tetszik az, ahogy a csapat összeáll, ahogy a fiúk összetartanak a pályán és a padon is.

Első mérkőzésünk a kaposvári KASI Delfinek ellen volt. Szemmel láthatóan egy évvel fiatalabb gyerekek ellen játszottunk, fizikai fölényben. Tavalyról pontosan tudjuk, hogy milyen kisebbnek lenni is.

Könnyen győztünk, de az 1:1 védekezésünk nem volt jó: fegyelmezetlenül nyúlkáltunk, és könnyen megvertek. A besegítésünk viszont jó volt, de még jobb lenne, ha nem erre kéne támaszkodni ilyen gyakran.

A második mérkőzésen eleinte a Marcali 4-es számú játékosa ellen nem tudtunk mit csinálni, és sajnos még az első negyedben le is sérült, amikor még „csak” 16-12-re vezettünk. Érdekes lett volna kipróbálni ellene különböző védőket a második félidőben.

A második negyedben viszont teljes fölényben voltunk, sok könnyű kosarat szereztünk leindításból.

A szünetben a fiúk megkapták a külön feladatot: nem engedhetünk 50 pontnál többet, 100-at kell dobnunk, és akinek az embere kosarat dob, jön a padra.

Kicsit meglepett, hogy ez mennyire feldobta a hangulatot, tiszta buli lett a kispadon, amikor valakinek az embere betalált; bár mindig jó, ha jó a hangulat, a harmadik és negyedik negyed között fel kellett hívni a figyelmet a feladat lényegére. Amit aztán épphogy sikerült teljesíteni is, így mehetünk pizzázni a héten.

Jó mostanában dolgozni a fiúkkal, nagyon igyekeznek odafigyelni és jól játszani; ezen a napon például szinte túl bonyolultan akartunk játszani, „túl sok” passzal, amikor egyszerűen csak betörhettünk volna. És bár a két meccsen 209 pontot dobtunk, rengeteg jó helyzetet kihagytunk, ezen is dolgoznunk kell tovább.