Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület

U16A – szoros mérkőzések

Az első tavaszi mérkőzésünk a Baja ellen volt (https://www.dragons.hu/scoreboard/u16-indult-a-tavaszi-szezon/), azóta az utóbbi héten két mérkőzést játszottunk. Több pozitív és negatív dologról számolhatunk be, amikor ezeket a mérkőzéseket kiértékeljük.

Február 28.-án szombaton Pécsre mentünk a PVSK/B elleni visszavágóra. Novemberben hazai pályán 8 ponttal, januárban idegenben szégyenletes 50 ponttal kaptunk ki.

Jól kezdtünk, vezettünk egy darabig, de az első negyed vége nem sikerült jól (18-23).

A második negyedben gyengék voltunk, sok butaságot csináltunk (12-21, 30-44 a félidőben).

Bevonultunk az öltözőbe, és megbeszéltük, hogy nem jobbak a pécsiek, apróságokon múlik a dolog, kicsit figyelmetlenek vagyunk, és ők jobban akarnak, mint mi.

A második félidőt aztán megnyertük 5 ponttal, de nem sikerült igazán közel kerülni. A végjátékban jó hajrát produkáltunk, főleg a védekezésünk állt össze, de sok könnyű helyzetet rontottunk el. Téma volt a meccset követő edzéseken az is, hogy milyen helyzetekből akarunk dobásokat vállalni, mert egyesek még hajlamosak a hajigálásra. (61-70)

Most szombaton, március 7.-én itthon fogadtuk a Kanizsa KK-t. Októberben hazai pályán tőlük 20 ponttal kaptunk ki. Decemberben idegenben 14 ponttal. Most nagyon akartunk már győzni.

Az első félidőben nem kezdtünk jól. Gyenge első negyedet produkáltunk, miután beálltak zónába. Kicsit érdekes, hogy eddig mind a három meccsen emberfogással kezdenek ők, pár perc után érzik, hogy nem fog menni, és átállnak 2:3 zónába a hátralévő 35 percre.

A lényeg, hogy a zónájuk ellen először nehezen akaródzott megfelelően játszani. Biztos, mert mozogni fárasztó. A csapdáink, illetve az egész védekezésünk lassú volt. Kristóf megint túlpörgött, mint itthon általában, 3 perc alatt 3 faultot szerzett magának. (10-21)

A második negyedben javuló játékot mutattunk, de a félidőben 13 pontos hátránnyal vonultunk vissza az öltözőbe. (16-18, 26-39)

Bevonultunk az öltözőbe, és megbeszéltük, hogy nem jobbak a kanizsaiak, apróságokon múlik a dolog, kicsit figyelmetlenek vagyunk, és nincs elég akarat. Ismerős a szöveg? Pécsett ugyanez volt.

A harmadik negyedre kimentünk a pályára kosárlabdázni. A fiúk feljebb nyomták a védekezést, jöttek a csapdák, első öt perc 19-1 volt ide. A nagykanizsai edző két időkérést is kért, sikerült stabilizálnia a játékot, innen kiegyensúlyozott lett a meccs. (25-14, 51-53 a harmadik negyed után)

A negyedik negyedben 4 percig egál meccs volt, aztán jött egy rövidzárlat, és megint engedtünk 10 pontot. Időt kértünk, védekezést váltottunk még agresszívabb egészpályás védekezésre, és megint elkezdtünk labdákat szerezni. A 39. perc közepénél 65-67 volt az állás, és labdát szereztünk. Elindultunk kontrába, már félig a levegőben volt a kezünk, hogy kiegyenlítettünk, de eladtuk a labdát, kaptunk egy kontrát vissza, és 65-69.

Időkérést követően a felrajzolt figurából üres hármast dobhattunk, de nem ment be. Az utolsó másodpercekben szépítettünk még egy kicsit.

Nagyon frusztráló vereség volt, hogy megint jól teljesítettünk, de megint mi lettünk a vesztesek egy ilyen egylabdás meccsen.

Bár jó a hangulat, mert egyre jobbak vagyunk, és mindenki érzi a fejlődést, hamarosan át kell lépnünk azon a küszöbön, hogy elégedettek vagyunk a szoros meccsekkel, és ezeket a csapatokat el kell kezdenünk legyőzni. Ehhez elsősorban fegyelmezettebbnek kell lennünk, a tudás már megvan hozzá.