U16A fiú – sikerült győzni!

U16A fiú csapatunk három mérkőzést játszott az utóbbi héten. A legutolsón visszavágtunk a Kaposvári Sportiskolának, ami nagyon jó érzés volt. Kellett már éreznünk három viszonylag szoros vereség után, hogy tudunk győzni ebben a nehezebb bajnokságban is.

Csapatunk tavaly még serdülő volt, az idén léptünk kadettbe. Csoportunkban, ami a regionális középső csoport, ellenfeleink akadémiák vagy erős utánpótlásnevelési bázisok 2005-ös csapatai. Tehát nincs könnyű dolgunk.

A múlt héten vasárnap a PVSK Nemzeti Akadémia 2005-ös csapatát fogadtuk. Ellenfelünk rendkívül agresszív védekezést alkalmazott, nagyon sokszor túl a faulthatáron. 37 büntetőt dobhattunk rá ezen a meccsen, de 25-öt mellé dobtunk. Kihagytunk még mellé 9 teljesen üres ziccerhelyzetet is. Összeadva ez így 43 értékesítetlen pontot jelent, és 8 ponttal kaptunk ki. Csalódottak voltunk, mert úgy éreztük, hogy jók voltunk. A mérkőzésen mindenki kapott esélyt, hogy bizonyíthasson, és büszkék lehetnek magunkra.

Egyből rá másnap Kaposvárra utaztunk, a Kaposvári Sportiskola B-csapata ellen. Két és fél óra utazás után, kissé „másnaposan” az előző napi meccs után nem sikerült jól kezdeni. 12-27 volt az első negyed után. Ellenfelünk nagyon sokat játszott labdás elzárásokból, és eleinte passzívabb stratégiát választottunk védekezésben. A második félidőre váltottunk agresszív kilépésre és csapdázásra; ez a félidő jobban ment. A negyedik negyed közepére vissza hoztuk 10 pontra, de nem sikerült közelebb kerülni.

Harmadik mérkőzésünk a héten a hazai visszavágó volt tegnap – vasárnap – a kaposváriak ellen. Nyilván friss volt az emlék a fejünkben, onnan folytattuk, ahol befejeztük. Agresszívabb védekezéssel az elzárások ellen, más egészpályás csapdás védekezési rendszert is választottunk, és nem utolsósorban visszatért Horváth Zoltán néhány hét kihagyás után; Zoli nagyon fontos a kosár alatti munkájával nekünk. Ezen a meccsen végig vezettünk, kissé izgalmasabbá tettük a végét, mint kellett volna, de alapból jó teljesítményt nyújtottunk. Ki kell még emelnem Főfai-Kovács Kristóf játékát ezen a meccsen: azon kívül, hogy 29 pontot dobott, önfeláldozó, kőkemény hozzáállása a védekezéshez példaértékű a csapatban.

2019-11-17, Dunaújváros – Országos Kadett Bajnokság, Dél-Nyugati régió, középső csoport

Dunaújvárosi Sárkányok U16A – PVSK Nemzeti Akadémia /B 73-81 (21-21, 17-24, 14-23, 21-13)

Kezdők: Szűcs Á. 22/3, Kiss 18, Szemenyei 11, Simon 9, Főfai-Kovács 3. Cserék: Szabó 4, Hajnal 4, Szűcs Z. 2, Csernák, Rabi.

2019-11-18, Kaposvár

Kaposvári SI /B – Dunaújvárosi Sárkányok U16A 82-64 (27-12, 17-14, 14-22, 24-16)

Kezdők: Szűcs Á. 14/3, Kiss 24, Szemenyei 6, Simon 6, Főfai-Kovács 14/3. Cserék: Rabi, Csernák, Hajnal, Szűcs, Szabó.

2019-11-24, Dunaújváros

Dunaújvárosi Sárkányok U16A – Kaposvári SI /B 74-70 (20-19, 19-16, 19-13, 16-22)

Kezdők: Szűcs Á. 9, Kiss 19, Szemenyei 11, Simon, Főfai-Kovács 29/6. Cserék: Csernák, Horváth 6, Hajnal, Szabó, Rabi, Szűcs Z.