2016-11-28 Székesfehérvár, FMKSZ felnőtt bajnokság

Fehérvár Express – Dunaújvárosi Sárkányok 103-54 (40-8, 18-11, 27-17, 18-18)

Kezdők: Bozsik 9/9, Csépányi 8, Matucza 19/9, Petrin 2, Bak 12. Cserék: Jiling 2, Katona 2, Benkovics, Nagy

2016-11-30 Esztergom, PM U16 bajnokság

EKKE Kadet – Dunaújvárosi Sárkányok U16 64-87 (18-19, 8-23, 18-28, 20-17)

Kezdők: Bozsik 12/6, Katona 4, Benkovics 2, Csépányi 21, Bak 15. Cserék: Matucza 23, Petrin 10, Jiling, Nagy, Szabó Martin
Beszámoló:

Két mérkőzést játszott eddig a héten U16-os csapatunk. Először az FMKSZ felnőtt bajnokságban hétfőn, ahova Varga Ákos nem tartott velünk. Ákos a felnőttek ellen nagyon fontos, így a mérkőzés nehézkesen indult. Szerdán idegenben legyőztük az eszergomi U16-os csapatot viszonylag könnyedén, de nem játszottunk jól.

Hétfőn nehéz dolguk volt a fiúknak. Felnőttek ellen, Varga Ákos nélkül, csupán 10 perc bemelegítéssel. A fehérvári MKOSZ csarnokban 19 óráig fociznak, a mérkőzésünk pedig 19:10-kor kezdődik. Ezeknek a 15-16 éves fiúknak 10 perc kevés ahhoz, hogy mentálisan átálljanak arra, hogy mérkőzés van egy nap suli és buszozás után.

Az első negyedben nagyon nehezen indultunk be, vagyis nem indultunk be. Nem túlzás a szégyen szót használni szerintem, mivel akarat nulla volt, nem futottunk vissza, az első pillanattól kezdve hisztiztünk, a mérkőzést feladva játszottunk. Kivétel Matucza Gyula, aki próbálkozott, harcolt.

A második negyed előtt a fejmosásnak volt hatása, utána a három hátralévő negyedet már csak összesen 17 ponttal veszítettük el, bebizonyítva azt, hogy odafigyelve igenis képesek vagyunk felvenni a megyei felnőttekkel a versenyt. Hinni kéne már benne egyszer az első pillanattól fogva. De ehhez kéne a kellő bemelegítés is.

Szerdán Eszergomban mi voltunk a jobb csapat. A 3. percben megszereztük a vezetést, amit aztán nem engedtünk ki a kezünkből.

A hajtás kevés volt, szombaton itthon nehezebb ellenfelünk lesz, mindenkinek 100%-ot kell nyújtania. Gondolok főként a védekezésünkre, ami időnként egyszerűen lusta. Matucza Gyulának és Csépányi Zalánnak sokkal szorosabban kell a labdásra lépni, nem elég csak kosarakat dobálni. Bak Máténak pedig a felesleges faultokat ki kell szűrnie a játékából, lesznek ellenfelek, amikor szükségünk lesz rá szinte 40 percen keresztül. Szerdán sokat kellett ülnie a faultproblémák miatt.

A fiúkat dicsérni is kell, mert időnként fegyelmezett támadójátékot mutattak, felállásokat is, és védekezésben Bozsik Vilmos, Katona Kristóf és Benkovics Gábor sok labdát szereztek. Szombaton nagyobb erőbedobásra lesz szükség a csapattól.