2016-11-17, Dunaújváros – FMKSZ felnőtt bajnokság

Dunaújvárosi Sárkányok – Alba Fehérvár 77-149 (16-32, 22-39, 24-33, 15-45)

Kezdők: Bak 30, Varga 14, Csépányi 8, Matucza 4, Bozsik 3. Cserék: Benkovics 9, Petrin 8, Katona 1, Jiling, Szabó Martin, Szabó Péter

2016-11-21, Székesfehérvár – FMKSZ felnőtt bajnokság

Albatrosz – Dunaújvárosi Sárkányok 97-85 (24-15, 24-23, 19-20, 30-27)

Kezdők: Csépányi 24, Bozsik 20/15, Varga 14, Bak 11, Matucza 6. Cserék: Petrin 6, Benkovics 4, Katona, Jiling.

15036164_996398100489534_3303143995711685132_n

Összefoglaló:

Nem sikerült még győzni a felnőtt bajnokságban. Csütörtökön az ellenfél csapata csak 1-2 évvel volt idősebb nálunk. Hétfőn pedig egy gyenge csapat ellen sem voltunk bátrak. Már közel vagyunk, vannak csapatok, akik ellen képesek vagyunk győzni, de ahhoz itt maximális akarat és erőbedobás fog kelleni.

A csütörtöki mérkőzés az Alba Fehérvár ellen volt hazai pályán, akik gyakorlatilag a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia U20-as csapata. A fehérvári fiúk rendkívül agresszív, szinte fejetlen csapdás védekezést alkalmaztak egészpályán. Készültünk erre a fajta védekezésre az edzéseinken, de csak egy negyedet bírtak a fiúk tisztességgel, aztán megtörtek.

Többet kell gyakorolnunk, keményebbnek és higgadtabbnak kell lennünk.

Hétfőn került az első olyan mérkőzés sorra ebben a bajnokságban, amin nekünk illett volna győzni. Ahhoz, hogy mi felnőttek ellen képesek legyünk győzni, akármennyire is gyengék ők, kötelező hozni mindenkinek a maximumot.

A fiúk fegyelmezetlenek voltak, rosszul játszottak, akaratlanul védekeztek, és amikor végre bekapcsoltak a második félidőben, már késő volt. Így is viszonylag szoros meccset játszottunk, és talán megszeppentek a fiúk, hogy ez volt az első felnőtt csapat, akik nem voltak mindig sportszerűek ellenünk.

Csalódás volt ez a két mérkőzés, főleg az utóbbi, mert ezeken a mérkőzéseken lett volna esélyünk, de ebben a bajnokságban nem akarunk eléggé.