Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület

Fejér megyei felnőtt – még nem megy

2016-10-04, Székesfehérvár, Fejér Megyei Felnőtt Bajnokság

Vasöntöde – Dunaújvárosi Sárkányok 104-49 (27-11, 24-15, 22-8, 31-15)

Kezdők: Bozsik 7/3, Benkovics 2, Csépányi 17/3, Matucza 9, Bak 10. Cserék: Petrin 4, Szabó, Katona

Összefoglaló:

Még mindig tartunk a felnőttektől. Visszafogottabban, passzívabban játszunk, mint a korosztályunk ellen. Ezen a mérkőzésen gyengén teljesítettünk, a különbség a két csapat között nem kéne, hogy ekkora legyen.

Mutatója ennek például az, hogy csak 4 büntetőt dobtunk egész mérkőzésen. Megnéztem a 3 korábbi U16-os mérkőzéseinket: 14, 13 és 26 büntető. Tehát, felnőttek ellen nem támadjuk a kosarat. Ez szembetűnő oldalról nézve is. Dobálunk, beleesünk a felnőttek kényelmesebb játékába.

Védekezésben is tartunk tőlük (szó szerint, tartjuk a távolságot), nem merünk odalépni, lepattanóknál nem zárunk ki.

Tehetségesek a fiúk, de még nem hiszik el, hogy képesek győzni felnőttek ellen.

Csépányi Zalánnak jó napja volt támadásban, az ő szép megoldásai voltak a nap fénypontjai. Bak Mátét is ki kell emelni, aki az egyik legfiatalabb a csapatban, de teljesen tiszteletlenül játszik, ami nagyon jó.

A következő lehetőségünk egy hét múlva csütörtökön lesz a Vadmalacok ellen.

You must be logged in to post a comment Login