U12 – fiúk is, lányok is győztek

2016-01-31, Országos Gyermek Bajnokság, Székesfehérvár

Dunaújvárosi Vadkutyák – Fűzfői AK 44-22 (7-6, 18-3, büntetők: 3-1, 4-6, 12-6)

Pontsz.: Hutterer Hella 24, Gálfi Ramóna 5, Czikle Szabina 4, Szabó Márta 4, Zagyva Bianka 3, Szőke Dorina 2, Kovács Adél 1, Köller Mónika 1

Dunaújvárosi Sárkányok – DKKA Gézengúzok 42-26 (13-8, 15-2, büntetők: 4-3, 2-6, 8-7)

Pontsz.: Siba Donát 14, Kovács Máté 9, Csató Tamás 7, Krizsán Balázs 7, Kun István 2, Homolya Zoltán 1, Horváth Márton 1, Kovács Márk 1

Összefoglaló:

E forduló első mérkőzését már házon belül, korábban lejátszottuk: a fiúk legyőzték a lányokat.

Így először a lányok léphettek pályára Székesfehérváron, a balatonfűzfői csapat ellen. Ezt a csapatot az előző fordulóban is legyőztük 8 ponttal. A Vadkutyák ma még jobban játszottak, főleg a védekezésünkkel lehetünk elégedettek. Könnyen győztunk, s ennek eredményeképp a második félidőben már kicsit elbíztuk magunkat, túl távolról kezdtünk el dobálni. Így a második félidőben kicsit kevesebb kosarat dobtunk, és kicsit többet engedtünk.

Alapjába véve elégedettek lehetünk a lányokkal, fordulóról fordulóra keményebb a védekezésünk, magabiztosabb a játékunk. Ezen a mérkőzésen teljes fölényben voltunk, minden téren. A küzdőszellemre, ami év elején még probléma volt, már nem lehet panaszunk. 44-22

A második mérkőzést a fiúk játszották, a legújabb székesfehérvári U12-es csapat, a Gézengúzok ellen. A Sárkányok is magabiztosan kezdtek, főleg Siba Donát ötöse döntött a második negyedben. (15-2) Voltak nagyon szép megoldások, szép cselek, szerelések is.

A második félidőre, a lányokhoz hasonlóan, már a fiúk játékát is befolyásolta a jelentős előny. 42-26, így a fiúk a következő fordulóra egy erősebb csoportba kerültek. A fiúknál is mindenkire büszkék lehetünk!

Elégedetten távozhattunk Székesfehérvárról, mindkét mérkőzésünket megnyertük.