U14 – Tornagyőzelem Gödöllőn

Röviden:

Az influenzás időszaknak végre vége. Jó volt majdnem teljes csapattal nekiindulni az U14-es bajnokság 7. fordulójának.

2015-04-12, Gödöllő – PM U14 Bajnokság, 7. forduló.

1. mérkőzés

Keresztúr SE / Pécel – Sárkányok U14 : 50-106 (6-21, 12-20, 21-32, 11-33)

Pontsz.: Petrin 26, Matucza 20, Lampert 18, Bozsik 14/12, Bak 12, Fehérvári 6, Szűcs 6, Benkovics 2, Szabó 2

Döntő

Szentendrei KSE – Sárkányok U14 : 64-85 (17-22, 17-18, 14-22, 16-23)

Pontsz.: Matucza 39, Petrin 22, Lampert 8, Szűcs 8, Bak 6, Bozsik 2

Bővebben

Felkészülten, és főleg: egészségesen indultunk útnak Gödöllőre vasárnap reggel. A 6. forduló után (amikor összesen 6 egészséges játékost tudtunk összekaparni az influenza miatt) jó volt végre 10 fős kerettel versenyezni.

Első mérkőzésünk a Keresztúr ellen viszonylag könnyű volt. Lényeges magassági fölényben voltunk, a keresztúri játékosok többsége 1-2 évvel a korosztály alatt van. Ennek ellenére jól 1:1-eztek, védekezésnél oda kellett figyelnünk. Sok szerzett labdánkból könnyű kosarakat dobhattunk, s a csapatok közti különbséget az is ábrázolja, hogy ezen a mérkőzésen kereken 100 rádobásunk volt az ellenfél kosarára.

Külön öröm volt, hogy az „új fiúnak”, Bak Máténak ilyen jól sikerült az első mérkőzése: 19 perc játékidő alatt 12 pontot dobott, és 22 lepattanót szedett. (106:50)

Második mérkőzésünk a torna döntője volt a Szentendre ellen. Szoros első félidő után a második félidőben szép védekezésünknek köszönhetően elhúztunk, Matucza Gyula 39 pontot dobott, cseleivel állandó váltásokra és besegítésekre kényszerítette az ellenfelet.

Ezen a mérkőzésen is mi nyertük a lepattanókért a harcot, s ez egy olyan része a játéknak, amire az utóbbi időben edzéseken nagy hangsúlyt fektettünk. Jó volt látni, hogy a fiúk ezen a napon erre és a védekezésre is ugyanúgy odafigyeltek, mint a támadásra.

Mindenki dicséretet érdemel, nagyon jól küzdöttek és dolgoztak egymásért a fiúk, jobban vigyáztunk a labdára, mint eddig, s támadó játékunk is egyre szervezettebb.