Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület

U16 – Megvan az első győzelem!

14 éves gyerekeink az U16-os bajnokságban tanulni indultak. Szeptemberben nem tartottuk különösebben valószínűnek, hogy sikerülni fog mérkőzést nyerni ebben a korosztályban.

A fiúk azonban sokat tanultak az idén, a zóna védekezés elleni támadásunk, valamint a saját egészpályás védekezésünk javult, bár még mindig gyenge. Sokat kell még fejlődnünk jövőre, ha ebben a bajnokságban is jó csapat szeretnénk lenni.

Gratulálunk a fiúknak, akik a Hernád ellen nagyon keményen küzdöttek, és kiharcolták maguknak a győzelmet!

Dunaújvárosi Sárkányok – Vagány Nyulak Pestszentimre: 42 – 104 (12-24, 18-27, 4-27, 8-26)

Pontsz.: Matucza 20/3, Petrin 14, Varga 4, Csépányi 2, Szabó 2

Röviden: A bajnokság legjobb csapata ellen semmi esélyünk nincs még. Nagyon sok energiába kerül a játékosainknak megpróbálni tartani velük a lépést, és a második félidőre már teljesen elfáradunk.

Dunaújvárosi Sárkányok – Hernád SE: 62-54 (16-14, 9-18, 24-14, 13-8)

Pontsz.: Petrin 31, Varga 16, Csépányi 13, Bozsik 2

Röviden: Nagyon sokat segítettek cserejátékosaink ezen a mérkőzésen. Jól játszottak, viszonylag szorosan tudták tartani a mérkőzést az első félidőben, és segítségükkel a kezdő játékosaink pihenhettek, hogy a második félidőben lendületesebben játszva megnyerhessék nekünk a mérkőzést. A meccset végülis két tíz-nullás rohammal tudtuk megnyerni a harmadik, illetve negyedik negyedben.