Budai XI. SE – Dunaújvárosi Sárkányok U14 103:73 (31:22, 32:13, 17:16, 21:24)

Pontsz.: Matucza 34, Petrin 18, Csépányi 8, Fehérvári 6, Szűcs 4, Bozsik 2, Szabó 1

Monori Kosársuli – Dunaújvárosi Sárkányok U14 68:51 (12:6, 16:12, 17:25, 24:8)

Pontsz.: Matucza 20, Csépányi 17, Petrin 8, Bozsik 2, Braun 2, Fehérvári 2

Bővebben:

E havi serdülő fordulónk rosszul kezdődött; többen is képtelenek voltak az indulási időpontra elkészülni, így fél órás késéssel tudtunk csak elindulni Gödöllőre.

Első mérkőzésünk kiírt időpontjára épp, hogy odaértünk, bemelegíteni nem nagyon volt idő. A budaiak elleni visszavágón az első félidőben gyakoroltuk az egészpályás védekezést; ezen még sokat kell javítanunk. A második félidőben megmutatták játékosaink, hogy amikor jól játszanak, az egyik legjobb csapatot alkotják a bajnokságban. (73:103)

Az „A” csoportban való bentmaradásért a házigazdák ellen kellett játszanunk. Itt is szembetűnő volt a különbség az első és a második félidő között. A harmadik negyedben a fiúk egy pont híján visszahozták ellenfelünk előnyét. A negyedik negyedben azonban idegileg összeroppantak a gyerekek, amikor úgy érezték, hogy a játékvezetők erősen ellenük fújnak, és hiába próbáltuk őket bíztatni, hogy a szoros meccsen inkább saját dolgukra összpontosítsanak, a játékunk szétesett, és végülis az utolsó 5 percben már nem dobtunk kosarat.

Csapatunk jelenleg a 4. helyen áll a bajnokságban.