Budai XI. SE : Dunaújvárosi Sárkányok U14 74:40 (27:6, 17:9, 16:12, 14:13)

3. helyért:

Radobasket Bicske : Dunújvárosi Sárkányok U14 45:64 (9:12, 8:21, 12:15, 16:16)

(pontok és statisztika lent)

Bővebben

Korán kezdődött újra az idén a Pest Megyei Serdülő Bajnokság. Csak egy hét edzésünk volt a téli szünetet követően, s ez látszott. Nagyon lassan indult be csapatunk.

A jó hír az, hogy mivel a harmadik helyért a hazai csapatot sikerült legyőznünk, így a 23 csapatos bajnokságban bent maradtunk az A csoportban, ahogy írtam, a harmadik helyen.

Az első mérkőzésen egy szörnyű első félidő után már nem volt elég jól játszani a második félidőben. Egy ilyen jó csapat ellen, mint a XI. kerület, ha az első félidőt 29 ponttal eladod, vége. Nem segített az sem, hogy „gólkirályunk”, Matucza Gyula, a hét elején sérülést szenvedett, és még csak nagyon óvatosan játszott. 25 pontos átlagához képest a 8, illetve 16 pont nyilván kevés. Pozitív jel volt ezen a mérkőzésen, hogy negyedről-negyedre egyre kevesebb pontot kaptunk, és egyre többet szereztünk. (27:6, 17:9, 16:12, 14:13)

A harmadik helyért ismét a Bicske várt ránk, és ez már a negyedik meccsünk volt ellenük az idén. A bicskeiek ellen már látszott, hogy játékosaink felszabadultabban, magabiztosabban játszanak, mert ők már nem annyira egy idegen csapat. Az első mérkőzés utáni változtatásokat szépen betartva egy nagyszerű első félidőt játszottunk, aztán előjött játékosainkban egy másik, csapatunkra jellemző negatívum: elkezdtünk nagyképűen játszani.

Szerencsére ezt időben elkaptuk, és így viszonylag könnyen győzhettük le a minket már kétszer felülmúló bicskei csapatot.

Arra, hogy a második meccsen sokkal jobban játszottunk, mint csapat, főleg három mutató utal: eladott labdáink száma 34-ről 21-re csökkent, míg az első mérkőzésen a kosarainkhoz csak négyszer adtunk gólpasszt, a második meccsen már 16 assziszttal szolgáltuk csapattársainkat, és a dobószázalékunk 27,6%-ról 47%-ra emelkedett (64:45).

Pontok és statisztika:

Magyarázat:

FGM/A : Bedobott/rádobott mezőnydobás
FTM/A : Bedobott/rádobott büntető
+/- : A mérkőzés állásának változása, amikor a játékos a pályán volt. (pl. ha a játékos 6:2-nél lépett pályára, és 10:2-nél jött le, a +/- statisztika +4.)
TLep: Támadó lepattanó
VLep: Védekező lepattanó
ÖLep: Összes lepattanó
Ast: Assziszt (gólpassz)
Steal: Lopott (,szerzett) labda
TO: Eladott labda
BS:  A játékos által blokkolt dobások
BA: Blokkok a játékos dobásai ellen