PM U16

Dunaújvárosi Sárkányok – Százhalombatta Boys 35:79 (11:13, 10:24, 3:20, 11:22)
Pontsz.: Csépányi Z. 12, Petrin R. 10, Fehérvári M. 4, Matucza Gy. 3/3, Varga Á. 3, Szabó P. 2, Bozsik V. 1

Országos Kenguru Bajnokság U11
Dunaújvárosi Sárkányok U11A – DKKA Csigák 49:26 (15:2, 10:6, büntetők 5:7, 18:5, 1:6)
Pontsz.: Krizsán B. 15, Siba D. 9, Homolya Z. 6, Hutterer H. 5, Gálfi R. 5, Mihálovics I. 4, Kovács Márk 3, Kovács Máté 2

DKKA Csigák – Paksi Atomcsajok 47:42

Dunaújvárosi Sárkányok U11A – Paksi Atomcsajok 47:30 (12:6, 5:2, büntetõk 4:5, 14:8, 12:9)
Pontsz.: Krizsán B. 17, Hutterer H. 10, Kovács Márk 6, Kovács Máté 4, Gálfi R. 4, Kovács A. 2, Radics L. 1, Homolya Z. 1, Mihálovics I. 1, Siba D. 1
Bővebben:

U16

u16

Edzői szempontból érdekes mérkőzést játszottunk a százhalombattai 16 évesek ellen. Szuper első negyedet produkálva csak 2 ponttal vezetett a nálunk jóval magasabb ellenfél. Szép megoldásaink voltak a támadásainknál, és az egészpályás védekezésünkkel sok labdát szereztünk.

Ellenfelünk azonban néhány időkérés és az első és második negyed közötti szünet alatt rájött, hogy a védekezésünk ellen mi a megoldás, és ahogy fáradtunk, egyre könnyebben dobálták be a labdát centereiknek a kosár alá.

Dolgoznunk kell a nálunk magasabb játékosok elleni védekezésünkön, valamint a zóna elleni támadásunk eléggé nehézkes. Erre eddig nem volt még sok lehetőségünk, s mivel csapatunk is főleg tanulni, előkészítési jelleggel vesz részt az U16-os kadett bajnokságban, az utóbbi az idén nem fog prioritást kapni. Az előbbi viszont a serdülő bajnokságban is hasznunkra lehet. (35:79)

U11A

Nagyszerűen szerepelt a 2004-es születésű gyerekekből álló U11-es „A” csapatunk a vasárnapi hazai mérkőzéseken.

Első körben viszonylag könnyen győztünk a székesfehérvári Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia „Csigák” csapata ellen. Főleg szép, fegyelmezett és agresszív védekezésünknek köszönhetjük, hogy ezeket a meccseket sikerül megnyerni. (49:26)

Ugyanezt lehet mondani Paksi Atomcsajok elleni mérkőzésről, akik ellen az első fordulóban még a negyedik negyedben vesztésre álltunk, és csak az utolsó percben sikerült megfordítani a meccset. Most viszonylag könnyen ment. (47:30)

Így ismét egy csoporttal feljebb lépünk, az idei mérlegünk pedig 7-1-re javult (győzelem-vereség).

Egy dolog, amit tudni kell erről a csapatról, amiért nagyon büszke vagyok rájuk:
Talán rosszul fogalmazok, amikor azt a szót használom, hogy „könnyen”. Mert nem könnyű. Azért tudunk ilyen mérkőzéseket megnyerni, látszólag könnyen, mert ezek a gyerekek úgy küzdenek, hogy én még soha nem láttam 10 éves gyerekeket így küzdeni. Kifutják magukból a lelküket. Technikailag (szerintem), például az Atomcsajok vannak legalább olyan jók, mint mi. De úgy küzdünk, hogy egyszerűen nem tudnak velünk mit kezdeni. És kivétel nélkül mindenki!

Ehhez szerintem hozzájárul az, hogy ők lehet, hogy ehhez egyszerűen nincsenek hozzászokva, nálunk pedig ezek a gyerekek ugyanígy nyúzzák egymást minden edzésen, ugyanilyen fegyelmezetten, mint amit ma a szülők láttak. Szóval, le a kalappal előttük. Ezekért a győzelmekért tényleg megdolgoztak.