PM U16 és U14 bajnokság 2. forduló

2014-11-08 Taksony, PM U16 bajnokság B csoport, 2. forduló

Erről röviden: ebben a bajnokságban tanulni indultunk. Mivel a korhatárnál 2 évvel fiatalabbak vagyunk, ami az eredményeket illeti, elvárásaink nincsenek. Ettől függetlenül nem játszottunk jól a bajnokság talán legjobb csapata ellen, és egyértelműen esélytelenek voltunk.

Vagány Nyulak Pestszentimre – Dunaújvárosi Sárkányok U16 111:33 (30:7, 29:8, 24:4, 28:14)

Pontsz.: Petrin 13/3, Varga 10, Matucza 6/6, Csépányi 2, Ancsa 2

2014-11-09 Dunaújváros, PM U14 bajnokság, 2. forduló

Röviden: ebben a bajnokságban „hajtunk”. A mai teljesítményünk után (ha jól számolom), bejutottunk a legjobb 6 közé. Persze még sok van hátra…

Dunaújvárosi Sárkányok U14 – Ferencváros 76:75 (9:27, 16:7, 25:15, 17:18, 9:8)

Pontsz.: Matucza 26/3, Csépányi 21, Petrin 14, Bozsik 11/3, Lampert 4

Dunaújvárosi Sárkányok U14 – Bicske (döntő) 57:73 (11:15, 17:23, 11:23, 18:12)

Pontsz: Matucza 27/3, Csépányi 11/3, Petrin 6, Bozsik 6, Braun 4, Lampert 2, Szabó 1

Bővebben: A tegnapi U16-os mérkőzésünk után – végülis ugyanazzal a csapattal – ma is játszottunk, de most a serdülő korosztályban. Ebben a korosztályban „felsősök” vagyunk, az elvárásaink is mások.

Az előző fordulóban is döntőbe jutottunk, így csapatunk egy csoporttal feljebb került az akkori tornagyőztes Bicskével együtt. Első ellenfelünkként a Ferencváros serdülő csapatát sorsolták.

Egyik legizgalmasabb mérkőzésünkön az első negyedben még aludtunk, borzasztóan rosszul játszottunk védekezésben és támadásban is. 9:27-es negyed után próbáltuk rendbeszedni a 14 éves fejeket, s Matucza Gyula vezetésével a második negyedet 16:7-re nyertük, így 25:34-re vezetett a Ferencváros az első félidő után.

A harmadik negyedben folytattuk az egészpályás védekezést, s amikor ezt fegyelmezetten hajtjuk végre, akkor sok labdát szerzünk belőle. A harmadik negyedet 10 ponttal nyertük, így a negyedik negyedre már 1 pontos előnnyel léptünk pályára.

Az utolsó játékrészben mindkét csapaton látszott a feszültség, hol mi vezettünk 1 ponttal, hol ők, rengeteg technikai hiba volt… rossz passzok, „buta” dobások, de eszméletlen küzdelem minden labdáért. Matucza Gyula ziccerével 40 másodperccel a mérkőzés vége előtt átvettük a vezetést 67:66-ra, rákövetkező támadásuknál a Ferencváros kihagyott két büntetőt, és 24 másodperccel hátra már csak tartani kellett volna a labdát… de egy rossz passzból eladott labda lett, két új büntető 7 másodperccel a mérkőzés vége előtt, amiből az egyiket bedobdák és így hosszabbítás következett.

Az öt perces hosszabbítás utolsó két percében büntetőket gyakorolhattunk, mivel a Ferencváros ebben a játékrészben rengeteget faultolt. Ezen a mérkőzésen egyébként 21 büntetőt hagytunk ki! Szerencsére a legfontosabbat bedobtuk 4 másodperccel a végső sípszó előtt… (76:75)

A döntőben ismét Bicske várt ránk, ők könnyen elintézték esztergomi ellenfelüket (88:33). Egy félidőt úgy-ahogy bírtunk, de a másodikra már nem maradt energia.

Sokat mond erről az, hogy míg a Ferencváros ellen erőszakosan támadtuk a kosarat és 29 büntetőt dobtunk (igen, ebből 21 kimaradt), a Bicske ellen már sokkal passzívabban játszottunk, és csak 14 kisérletünk volt a büntetővonalról (5 ment be).

Az egészpályás védekezésünk, mely az első mérkőzésen olyan szép volt, a második meccsre már egyáltalán nem volt fegyelmezett, a bicskeiek simán lefutottak minket. Voltak, akik próbálkoztak, de mint csapat, nem játszottunk jól. (57:73)

Döntőbejutásunkkal megint feljebb kerülünk egy csoporttal, így a következő fordulóban még nehezebb ellenfelek várnak ránk!