2014-10-11 Dunaújváros

1. forduló, Országos Kenguru Bajnokság, 8. régió „F” csoport

Röviden:

1. mérkőzés:

Sárkányok U11 „A” – Sárkányok U11 „B” 62:11 (14:2, 12:0, büntetők 5:3, 15:2, 16:4)
Pontsz. Sárkányok „A”: Hutterer H. 23, Krizsán B. 9, Kovács Máté 7, Mihálovics I. 6, Csató T. 4, Homolya Z. 4, Siba D. 3, Radics L. 2, Kovács Márk 2, Kovács A. 1, Gálfi R. 1.

Pontsz. Sárkányok „B”: Kun I. 3, Szőke D. 2, Bogdán G. 2, Kassai Á. 2, Varga Á. 1, Agárdi D. 1

2. mérkőzés:

Sárkányok U11 „A” – Paksi Atomcsajok 46:40 (12:8, 7:14, büntetők 4:7, 11:3, 12:8)
Pontsz.: Hutterer H. 11, Kovács Máté 8, Krizsán B. 8, Siba D. 8, Gálfi R. 3, Mihálovics I. 3, Kovács A. 2, Csató T. 2, Homolya Z. 1

3. mérkőzés:

Sárkányok U11 „B” – Paksi Atomcsajok 16:63 (0:18, 4:14, büntetők 3:7, 9:12, 0:12)
Pontsz.: Kun I. 7, Kelemen B. 3, Szőke D. 2, Kassai Á. 2, Novák N. 1, Bogdán G. 1

Bővebben:

Nagyon vártuk, nagyon izgultunk, és végre elkezdődött az országos U11-es bajnokság is. Ebben a bajnokságban két csapattal veszünk részt: egy „A” csapattal, akik 2014 januárban kezdtek el edzeni, és egy teljesen kezdőkből álló „B” csapattal, ahol ráadásul főként harmadik osztályosok játszanak (az országos U11-es korosztály a 2004-es születésű, vagy annál fiatalabb gyerekeké).

Tehát várható volt, hogy a mi két csapatunk között is lesz különbség. Ennek ellenére meglepően jól szerepeltek a harmadikosok is, és hát „A” csapatunk győzelme a paksi Atomcsajok ellen váratlan és fantasztikus volt…

Ezen a második mérkőzésen jó volt látni, hogy amit edzésen gyakorlunk, már-már megy, a gyerekek nagyon küzdöttek, nagyon akartak, és végül megfordították a meccset, szoros védekezéssel és szép passzjátékkal. Az első félidő után ugyanis hat ponttal vezetett a paksi csapat (23:29), a harmadik negyedet a dunaújvárosi gyerekek 11:3-ra nyerték, tehát két ponttal vezettünk, de a negyedik negyed elején 6:0-ás rohammal ismét a paksi lányok vették át a vezetést. Négy pont hátrányt hat perc alatt így megfordítani nagyon nagy teljesítmény. Az Atomerőmű SE Atomcsajok csapata egy erős csapat, jól megtermett lányokból áll, képzettek, szépen játszanak, és beleszámítva azt, hogy ezek voltak életeink első igazi mérkőzései, mint kosarasok, le a kalappal!

A „B” csapatunk előtt is le a kalappal, ezeken a mérkőzéseken nem volt esélyük, de küzdöttek végig, mindent beleadtak, dobtak 27 pontot, látszott, hogy jól érezték magukat a pályán. És ez a lényeg!

Lesz legalább hat csapat ebben a bajnokságban, akik szintén teljesen kezdők, harmadik osztályosok vagy annál is fiatalabbak, tehát biztosak lehetünk benne, hogy hamarosan lesznek nekik is szoros mérkőzéseik, több sikerélménnyel.

Egyénileg inkább nem emelek ki senkit, hanem gratulálunk mindenkinek, óriási élmény volt!

U11B_2014_10_11

U11 „B”: Drab Attila és Molnár Tamás edzők, Kelemen Bence, Kassai Ádám, Sóti Máté, Agárdi Dávid, Varga Ákos, Kun István, Bogdán Gergely, Novák Nikolett, Szőke Dorina.

U11 „A”: Kovács Márk, Csató Tamás, Kovács Adél, Kovács Máté, Krizsán Balázs, Hutterer Hella, Gálfi Ramóna, Siba Donát, Boda Gábor, Radics Levente, Mihálovics István, Tóth Dominik, Homolya Zoltán