Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület

Pest Megyei Bajnokság U14-es korosztály, 8. forduló

2014-05-18, vasárnap, Gödöllő

Röviden:
Jobb ellenfelek ellen veszíteni nem szégyen. De időszakonként a hozzáállásunk a nálunk jobb ellenfelek elleni mérkőzéseken az.

Sárkányok U14 – Hernád 69:84 (24:12, 13:36, 19:15, 13:21)

Pontsz.: Matucza Gy. 28, Varga Á. 16, Csépányi Z. 11, Petrin R. 6, Ancsa R. 5, Szabó P. 2, Bozsik V. 1

Gödöllő – Sárkányok U14 90:72 (25:15, 18:14, 28:23, 19:20)

Pontsz.: Petrin R. 20, Matucza Gy. 20, Varga Á. 12, Csépányi Z. 8, Bozsik V. 8, Ancsa D. 2, Ancsa R. 2

Bővebben:
Ez volt a 2013/2014-es Pest Megyei Serdülő Bajnokság utolsó fordulója. Korábbi jó eredményeinknek köszönhetően az előző forduló után feljebb jutottunk egy csoporttal, így erősebb csapatok ellen tehettük magunkat próbára.

És most meg szeretnék dícsérni mindenkit, nagyon sokat fejlődtünk az idén. Ahonnan indultunk októberben, a 40 pontos meccsekről, az év utolsó nyolc mérkőzésén 82 pontot átlagoltunk. A fő problémánk az, hogy alacsonyak vagyunk. Minden mérkőzésen, még azok ellen a csapatok ellen is, akiket 50-60-80 ponttal verünk meg, a legmagasabb játékos az ellenfélé. Sajnos ezt edzésen nehéz fejleszteni (de ha valakinek van ötlete, szívesen meghallgatom).

Az első mérkőzést a hernádiak ellen (véleményem szerint) pont ezért vesztettük el. Az első negyedet 12:0-val kezdtük, a vége 24:12 lett. A második negyedben pályára lépett a hernádi center, aki (saccperkábé) 190 cm, 90 kiló… kész. 25 pontot dobott egy negyed alatt, a kosár alatt esélytelenek voltunk, és itt jön be az, amit az elején írtam, hogy ilyenkor hajlamosak vagyunk feladni, és kifogásokat keresni.

A harmadik negyedben Gyuszi jobban védekezett ellene, próbáltuk különböző stratégiákkal távol tartani a kosártól, visszahoztuk a mérkőzést 7 pontra, de a negyedik negyedben a zárás-leválás elleni gyenge védekezésünket kihasználva megérdemelten győzött az ellenfél. Ez egy dolog, amit gyakorolnunk kell. A másik az egészpályás védekezés.

A második mérkőzésünk közvetlenül követte az elsőt. Az ellenfél csapatában négy játékos volt magasabb, mint a mi legmagasabb játékosunk, s ezt jól kihasználva, szép, befutásos játékkal győzött a Gödöllő csapata. Ezen a mérkőzésen sem játszottunk rosszul, dobtunk 72 pontot, de egyszerűen nem voltunk képesek megállítani őket.

Kiemelném Zalánt, aki bár gyakran rossz helyzetekből dobja rá a labdát, küzd a lepattanóért, és rengeteget is szedett, valamint Robit, aki küzdőszellemével, s védekezésnél a besegítésével példamutató volt.