U18 – Végre győztünk!

A gyerekek képzésénél, nevelésénél nálunk nem a fő cél, hogy a mérkőzéseket megnyerjük, hanem, hogy egyénileg a legtöbbet kihozzuk belőlük, a lehető legmagasabb szintre felneveljük őket, és aztán tovább adjuk. De ez nem jelenti azt, hogy már nem volt teljesen elegünk a vereségekből. Nagyon jó volt nagy arányban győzni végre! Főleg úgy, hogy a teljesítmény is jó volt hozzá.

Szombaton itthon fogadtuk a Falco B-csapatát. Az utóbbi időben végül is az éves terv szerint dolgoztunk, de kiemelve a védekezésünket, ami az ezeket megelőző mérkőzéseken már zavaróan gyenge volt. A szombathelyiek ellen nem mentek a befejezések, a támadó játék is elég gyenge volt. Nagyon hiányoztak a tavalyi pontszerzőink, akik már az Alba „A” csapatában játszanak. A 32. percben, amikor még „csak” 30-50 volt az állás, videóról visszanézve is, nem éreztük, hogy ennyivel gyengébbek lettünk volna. Nagyon sok üres helyzetünk volt, amit nem használtunk ki. Az utolsó 8 percben végül nem dobtunk kosarat, de itt már fel is adtuk, amire nem lehetünk büszkék.

Megérdemelten győzött az ellenfél, viszont pozitívum volt a gyerekek hozzáállása a védekezéshez az első, fent említett 32 percben, ez optimizmusra adott okot, s a teljes mérkőzésre tekintve az, hogy 15%-os dobószázalékkal és 34 eladott labdával csak 71 pontot engedtünk.

Persze tudtuk, hogy a vasárnapi meccsre győzelmi esélyekkel utazhatunk, és hogy ha meg akarjuk nyerni, ehhez a védekezéshez még eredményesebb támadójátékot kell hozzárakni.

Vasárnap Veszprémben összeállt a kép, és pontszerzőként előre lépett Hoffmann Vajk (30 pont, 10 lepattanó) és Rabi Dávid (23 pont, 14 lepattanó).

Kissé idegeskedve kezdtük a meccset, 50 másodperc után már 3 eladott labdánk volt. Ezután sikerült néhány labdát szerezni, könnyű ziccert dobni, lehiggadni, és uralni a mérkőzést. A kezdő ötösünknek (a fenti két játékoson kívül Hajnal Adrián (10 pont, 5 szerzett labda), Matucza Csaba (10 pont, 12 lepattanó) és Csernák Ádám (12 pont, 9 assziszt, 6 lepattanó, 4 szerzett labda)) 13 perc 48 másodpercet kellett csak, hogy együtt töltsön a pályán. Ez alatt 42-10 arányú eredményt hoztak. Mindenki játszhatott, nem kellett izgulnunk a második félidőben.

Gratulálunk a fiúknak, de ezt most már magunk mögött tudjuk, tehát dolgozunk tovább!

Országos Junior Bajnokság, Nyugati Régió, A-csoport

2021-12-11 Dunaújváros

AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B – Falco Vulcano Energia KC Szombathely/B 30-71 (10-16, 4-19, 12-15, 4-21)

Keret: Hoffmann 6, Csernák 5/3, Rabi 5, Hajnal 4, Matucza 4, Véner 3/3, Toronyi 3/3, Verhóczki, Szűcs, Jánosházi.

2021-12-12 Veszprém

VUKE Veszprém/B – AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B 49-101 (10-19, 11-33, 14-31, 14-18)

Keret: Hoffmann 30/6, Rabi 23, Csernák 12, Matucza 10, Hajnal 10, Véner 7/3, Szűcs 5/3, Demeter 4, Verhóczki, Jánosházi.