U16/U18 – három mérkőzés

Három mérkőzésből egy győzelemmel zártuk a hétvégét; összesen öt mérkőzést játszottak a fiúk ezen a rendkívül megterhelő héten. Kimerültünk, és örülünk, hogy most a héten „csak” egy mérkőzésünk lesz.

2021-02-20 Dunaújváros, Széchenyi Gimnázium, Országos Kadett Bajnokság – DNY Régió A csoport

Dunaújvárosi Sárkányok U16A – GYKSE Szekszárd 69-85 (14-21, 17-25, 20-12, 18-27)

Pontok: Horváth 18, Szűcs Ábel 16/9, Simon 12, Szűcs Zétény 11/6, Csernák 6/3, Hajnal 2, Matucza 2, Hoffmann 2, Rabi, Véner, Illés

Beszámoló: A csoport első helyéért küzdő Szekszárd ellen idegenben 1 ponttal kaptunk ki hosszabbítás után még decemberben. Tudtuk, hogy kemény mérkőzés vár ránk, és tudtuk, hogy van esélyünk győzni. Nem kezdtünk jól az első negyedben, kissé pontatlanok voltunk, és túl sok lepattanót engedtünk az ellenfélnek. A negyed végére visszahoztuk 7 pontra, s abszolút nem tűntünk gyengébbnek (14-21). A második negyed elejére a GYKSE átállt zónába, és elkezdtek minket csapdázni. Ez 5 percig teljesen megőrített minket, és itt elmehetett volna a meccs. Ennek az 5 percnek az eredménye 2-16 lett. Viszont dicsérni kell a fiúkat a küzdőszellemükért! Nem adtuk fel, lehiggadtunk, dolgoztunk tovább. (31-46) A 3. negyedet remekül kezdtük, visszahoztuk 6 pontra a 6. percre (42-48). Ez a különbség kisebb ingadozásokkal maradt is a mérkőzés 33. percéig (58-62), itt azonban nem volt szerencsénk, mi kihagytunk egy párat, ők bedobták. A GYKSE szinte végig zónázott, ez nekünk még problémát jelent, mivel távolról bizonytalanul dobunk. Kár volt érte, de nem volt idő csüggedni, másnap két új mérkőzés várt ránk.

2021-02-21, Rácalmás, Országos Kadett Bajnokság – DNY Régió A csoport

Dunaújvárosi Sárkányok U16A – Kozármisleny SE 77-63 (28-17, 24-24, 20-10, 5-12)

Pontok:Horváth 18, Simon 16, Matucza 11, Szűcs Á. 9/6, Csernák 8, Hoffmann 4, Szűcs Z. 4/3, Hajnal 3, Illés 2, Rabi 2, Varga, Véner.

Beszámoló: Másnap 13:30-kor már a Kozármisleny csapatát fogadtuk. Végre sikerült egy olyan mérkőzést produkálnunk, amin nagyjából végig tudtuk tartani az előnyünket. Ez nem azt jelenti, hogy nem kellett nagyon megküzdenünk érte! A mislenyi fiúk hajtottak, jól játszottak, mindent bele kellett adnunk. Főleg az elején engedtünk nagyon sok támadó lepattanót. Szerencsénkre az eredmény úgy alakult, hogy a negyedik negyed 2. percében már beengedhettük a cserepadot. Ez mindig külön öröm, azért is, mert kevesebb új ősz hajszálam lesz ilyenkor, de főleg azért, mert így mindenki sokat játszhat. Gratulálunk a fiúknak, szépen passzoltuk a labdát, jól védekeztünk!

2021-02-21, Rácalmás, Országos Junior Bajnokság – DNY Régió

Dunaújvárosi Sárkányok U18 – Atomerőmű SE 41-71 (19-25, 2-22, 10-14, 10-10)

Pontok: Szemenyei 13/3, Horváth 8, Demeter 5, Matucza 4, Csernák 4, Hajnal 3/3, Hoffmann 3, Szűcs Á. 1, Véner, Lengyel

Beszámoló: Ez volt az ötödik meccsünk a héten, és a harmadik egy napon belül. Látszott. Egyébként nem játszottunk rosszul eleinte, csak nem tudtuk bejuttatni a labdát a kosárba, ami kosárlabdában aránylag fontos. 71 dobásból 57-et hagytunk ki! Emiatt fokozatosan nőtt a frusztráció, és a játék is romlott. „Minek passzoljak, ha úgyis kihagyja?”, gondolom, hogy ez megfordult sokak fejében. Viszont a védekezésünk rendben volt végig, s ez örömmel tölt el, hogy ezek a fiúk nem adják fel akkor se, ha már igazából csak a büszkeségünkért küzdünk. Nem utolsósorban meg kell említeni, hogy látszott ezen a meccsen, hogy „fel” játszunk: a legalább egy évvel idősebb szekszárdi fiúk kilóban és magasságban is egy tizessel előnyben voltak átlagban.