U14 2005 – egy negyed hiányzik!

2018-02-18 Marcali, Országos Serdülő Bajnokság

Dunaújvárosi Sárkányok 2005 – Marcali VSZSE 63-91 (11-32, 19-24, 18-16, 15-19)

Pontsz.: Szűcs Z. 21, Csernák 15, Szűcs Á. 12, Simon 6, Főfai-Kovács 5, Véner 2, Szabó 2

Tamási Dámok – Dunaújvárosi Sárkányok 2005: 0-2 hivatalosan, 91-69 lejátszott eredmény (19-15, 34-5, 19-24, 19-25)

Pontsz.: Szűcs Á. 23, Főfai-Kovács 20, Csernák 13, Horváth 6, Simon 2, Szűcs Z. 2, Tímár 2, Véner 1

Beszámoló:

Mindkét mérkőzésen három jó és egy borzalmas negyedet produkáltunk. Ha képesek lesznek a fiúk 40 percen keresztül odafigyelni, ezeket a csapatokat már meg fogjuk verni.

A korábbi beszámolókban is szó volt arról, hogy játékosaink többnyire egy évvel fiatalabbak, fizikailag ezért fejletlenebbek. Ahhoz, hogy győzzünk, szinte „hibátlanul” kell játszanunk. Most ez nagy vonalakban értendő, nyilván elkerülhetetlenek a hibák.

Ma ez egyáltalán nem sikerült, mivel mindkét mérkőzésen volt egy negyed, amikor teljesen szétesett volt a játékunk. Hogy hogyan képes egy csapat mondjuk 21 ponttal kikapni egy negyedben, és aztán ugyanaz az ellenfél ellen, ugyanazokkal a játékosokkal két negyeddel később 2 ponttal győzni… hát ez az, amit meg kell fejtenünk.

Egy dolog, ami biztos miután visszanéztem a második mérkőzést videóról: túl gyakran lendülünk támadásba kapkodva, nincs türelmünk felállni. Ezen a napon nem nagyon passzoltuk sem a labdát, főleg csak Szűcs Ábel és Főfai-Kovács Kristóf között volt egy fajta hand-off játék. Egyébként ment az 1:1, ami nem baj, mert ebben jól teljesítettünk. A baj az, hogy még úgy elkezdjük, hogy a csapattársaink nincsenek pozícióban, és amikor nem sikerül, akkor kontráznak és büntetnek.