Dunaújvárosi Sárkányok – Szekszárdi Sólymok 53-76 (18-24, 9-12, 18-13, 8-27)

Kezdők: Bozsik 5, Benkovics 4, Csépányi 20/3, Matucza 13/3, Bak 11. Cserék: Jiling, Pászti, Borbély, Nagy, Katona.

Budakeszi Bikák – Dunaújvárosi Sárkányok 80-57 (23-9, 25-16, 16-8, 16-24)

Kezdők: Bozsik 5/3, Benkovics, Csépányi 18/6, Matucza 20/3, Bak 13. Cserék: Nagy 1, Katona, Pászti, Borbély, Braun.

Dunaújvárosi Sárkányok – Fehérvár KC 87-118 (19-29, 21-29, 21-23, 26-37)

Kezdők: Bozsik 18/12, Csépányi 23/3, Matucza 25/3, Vígh 10, Bak 11/3. Csere: Jiling.

Beszámoló:

Háromszor kaptunk ki az utóbbi héten. Ebből egyet meg kellett volna nyerni, és egyet meg lehetett volna nyerni. Nem lehetünk elégedettek magunkkal…

Az első mérkőzésünk még szombaton volt, a Szekszárdi Sólymok U16-os csapata ellen. Ezen a mérkőzésen úgy éreztük, hogy mi vagyunk a jobb csapat. Viszont egyszerűen nem voltunk képesek bedobni a labdát a gyűrűbe.

Az első negyedben nagyon kapkodtunk, mindkét csapat egészpályán védekezett, a meccs oda-vissza rohangálásból állt (18-24). A második negyedben mindkét csapat felállt félpályára védekezni, és nehéz volt mindkét félnek bedobni a labdát. Rengeteg könnyű helyzetet hagytunk ki. Támadó lepattanók után kapkodva raktuk vissza a labdát, hátra dőlve, türelmetlenül (9-12). A harmadik negyedben beindultunk, már jobban játszottunk, de még mindig nagyon sokat kihagytunk. Visszahoztuk a meccset 4 pontra (18-13). A negyedik negyedben pedig 6 percig képtelenek voltunk bedobni a labdát. Tehát, a negyed 6. percében dobtuk első kosarunkat. Ahogy a kihagyott helyzetekkel nőtt a frusztráció, úgy egyre motiváltalanabbul is védekeztünk. (8-27) Ezt a meccset meg kellett volna nyerni.

Vasárnap Budakeszire utaztunk, a következő U16-os mérkőzésre. A Bikák az egyik legjobb csapat a bajnokságban. Az akarattal, intenzitással semmi gond nem volt. De mi megint kihagytuk a dobásainkat, ők meg hazai pályán bedobták a távolikat. Ez egy olyan vereség volt, ami után dicsérni volt helyes a fiúkat, mert mindent olyan jól megvalósítottak, amennyire csak tudtak. Csak rosszul dobtunk. Az ellenfél edzője megdicsérte a csapatot, hogy milyen jól játszottak. (57-80)

Tegnap pedig FMKSZ felnőtt meccsünk volt, a rutinos Fehérvár KC ellen. Bár az ellenfél idősebb játékosokból áll, mondjuk úgy, hogy fizikálisan már nem teljesen csúcsformában, kiló és magassági fölényüket kihasználták. Szintén problémát jelent nekünk alkalmazkodni ahhoz, hogy az ellenfél egyszerűen nem fut vissza védekezni, hanem két emberrel marad a mi kosarunk alatt. Ha kihagyjuk a helyzetet, gyorsan visszadobják a labdát, mi pedig nem értjük, hogy mi történik. Természetesen ez szokatlan egy utánpótláscsapatnak, és tanulnunk kell belőle. A támadó játékunk ismét jó volt, hazai pályán már be is tudjuk dobni, de felnőttek ellen a védekezésünk még mindig nagyon félénk és gyenge. (87-118)