Vadkutyák, Vadmacskák és Sárkányok… öt csapatunk is játszott most a hétvégén, az U13 fiú és az U14 fiú ebből a beszámolóból kimarad.

2017-02-25 Dunaújváros, Lány Regionális Tini Bajnokság

Dunaújvárosi Vadkutyák – PVSK Pumák 45-128 (18-33, 4-37, 13-20, 10-38)

Pontsz.: Hutterer 17, Czikle 11, Kovács 8, Gálfi 6, Török 2, Orbán 1

Szeged KE – Dunaújvárosi Vadkutyák 101-60 (26-18, 21-16, 28-14, 26-12)

Pontsz.: Czikle 21, Hutterer 19, Kovács 9, Orbán 4, Varju 4, Gálfi 2, Zagyva 1

Beszámoló:

Ezt a tornát is fel kellett volna venni videóra. Utólag így most nehéz értékelni. Jobb eredményt értünk el a Pumák ellen, mint legutóbb. Időnként nagyon is erős játékot mutatnak a lányok, mint például az első ötösünk az első mérkőzés első negyedének első felében, vagy a második ötösünk a második mérkőzés második negyedében.

De a játékunk nem volt olyan agresszív, mint szeretnénk, és nem passzoljuk a labdát eleget – túl sokat pattogtatjuk. Ez azért is van, mert túl későn kezdünk el futni, nem tudunk könnyű kosarakat szerezni indításból. Csapatként nem mutatták meg a lányok, hogy mit gyakorlunk edzésen.

Egyénileg voltak jó teljesítmények, viszont a védekezésünkben még egyénileg is nagy hiányosságok vannak. Ezeken dolgozunk tovább.

Ki kell emelni Török Elvírát, akinek ez volt első kosárlabda mérkőzése, és nagyon harciasan szerepelt, továbbá Zagyva Biankát, aki a bemelegítéstől kezdve vezérszerepet vállalt – nekem ez nagyon tetszett.

Összegezve, talán: néha megmutatják a lányok, hogy mit tudnak, rövid ideig… mint egy buborék a vízben, ami aztán gyorsan elpattan. De még nem tudjuk folyamatosan nyújtani azt az összpontosítást, amire szükség lenne.

Vadmacskák – U15 lány

2017-02-26 Gödöllő, Pest Megyei Lány Serdülő Bajnokság

Dunaújvárosi Vadmacskák – Parthusz KSZ 81-21 (25-5, 12-4, 24-2, 20-10)

Pontsz.: Kósa 20, Sinkó 17, Hutterer 13, Molnár 13, Czikle 10, Kovács 4, Gálfi 2, Kapusi 2

Dunaújvárosi Vadmacskák – Gödöllői SK 70-76 (12-27, 24-16, 15-21, 19-12)

Pontsz.: Hutterer 22, Molnár 19, Kósa 13, Czikle 6, Kovács 4, Meder 4, Kapusi 2

20170226_151409

Beszámoló:

Megvan az első győzelmünk! És micsoda teljesítmény a második mérkőzésen! Nem találtam szavakat…

Mindkét mérkőzésen végig fegyelmezetten védekezve, eszméletlen akaraterővel, odafigyeléssel, csapatként együtt játszott a … Dunaújvárosi Vadmacskák??? Furcsa vége ennek a mondatnak. Szeptemberben kezdtünk, és a mai napon összeállt minden. Edzőként gyakran kell dolgoznom azon, hogy fegyelem és összpontosítás legyen az aktuális feladatra, és akkor magamban magamnak kívánom, hogy… egyszer legyen egy ilyen csapatom, mint ők ma. A mérkőzésekről:

Az első mérkőzésünket simán nyertük a Parthus ellen. Legutóbb 20 ponttal kikaptunk tőlük. Most 81-21-re nyertünk. Harmadik negyed 24-2. Mindenki maximálisan odafigyelt.

Második mérkőzésünk a házigazda Gödöllő. Legutóbb 30-40 ponttal kikaptunk. Ma 70-76. Az első negyedet eladtuk. Akkor még fáradtak voltak a lányok, és talán fejben kicsit arrébb, életük első győzelme után. Aztán bejött a „kis” ötösünk az U13-as lányokkal és Molnár Zsófival, és megfordította a meccset. A második félidőben visszahoztuk 1 pontra, aztán megint elengedtük az ellenfelet 14 pontra. És itt volt az igazi különbség a korábbiakhoz képest, hogy nem adták fel a lányok, továbbra is odafigyeltek, csak dolgoztak, hajtottak, és megint visszahoztuk. A végén sajnos kihagytunk néhány fontos dobást, nekik pedig bement. Életem egyik legnagyobb élménye volt megpróbálni segíteni a lányoknak, nagyon akarták a győzelmet! Remélem, továbbra is ilyen hozzáállással fogunk dolgozni!

Az U13-as lányok is remélem, hogy megérezték, hogy milyen jó lehet, mekkora öröm, ha keményen dolgozunk, és van sikerünk is belőle. Vigyék ezt magukkal a Vadkutyákhoz is!

Sárkányok – U16 fiú

2017-02-26 Gödöllő, Pest Megyei Kadet Bajnokság

Gödöllő SK – Dunaújvárosi Sárkányok 75-93 (12-25, 23-16, 16-29, 24-23)

Kezdők: Bozsik 15/15, Csépányi 29/12, Matucza 22, Benkovics, Bak 16. Cserék: Katona 11, Nagy.

20170226_170046

Beszámoló

Az első félidőben különböző védekezési rendszereket próbálgattunk, gyakoroltunk. A második félidőben már csak zónát védekeztünk, és azt lehet mondani, hogy haladunk.

A lányok mérkőzéseit követően nehéz lett volna a fiúktól elvárni, hogy az ő teljesítményüket toppolják. De a fiúk is szépen, fegyelmezetten játszottak, kivéve néhány percet a második negyedben, amit már ki is töröltem a memóriámból.

A dobásaink ma bementek, sokat is gyakoroljuk külön. A támadó játékunkra nem lehet panasz. A védekezés és a lepattanózás a gyenge pontunk. Dicséretet érdemelnek a fiúk, mert a harmadik negyedben megbeszéltük, hogy most rálépünk a gázpedálra, és megnyerjük a meccset, és ezt megtették.

Jó volt nyerni végre egyet, az utóbbi 5-6 zsinórban elvesztett mérkőzés után FMKSZ-ben és a nagyon erős Budaörs ellen U16-ban.