NB2 – újabb vereség

Dunaújváros NB2- Soproni Tigrisek

Újabb meccs, újabb tapasztalások, újabb vereség, de most maradt hiányérzet is. Sajnos nagyobb arányban kaptunk ki, mint idegenben, és ez bizony most rajtunk múlt.

A soproniak borzasztó jól használták ki a besegítések után az üres emberes helyzeteket, míg mi kifejezetten gyenge dobóformát fogtunk ki távolról, ez alól Tóth Krisztián kivétel csak, és a szezonban először egyszerre betlizett mindkét centerünk is.

1. negyed

Az első negyedben fej- fej mellett haladtak a csapatok. Mindig megtaláltuk a dobóhelyzeteket, a labdára is tudtunk vigyázni, csak a fránya besegítések utáni pontok, azok nem kellettek volna. 20-26

1. negyed

Itt jött a betli. És nem azért mert gyengén játszottunk, hanem mert nem ment be semmi. A Tigrisek zónára váltottak, amit folyamatosan helyzetig passzoltunk, amiből se kosár, se lepattanó nem lett, így sajnos itt nagyon elmentek. 8- 25

1. negyed

Ez volt a ráadás, a figurák nem működtek, fejben elkezdtünk szétesni, a Sopron meg köszönte szépen és élt a lehetőséggel. A negyed egyetlen dunaújvárosi öröme Molnár Péter NBA összefoglalóba való blokkolása volt. Miután eladta a labdát, vicsorogva a támadó után iramodott, és eszméletlenül nyomta vissza ziccerdobás közben. 13- 30

1. negyed

A vendégek folyamatosan cserélték be a fiataljaikat, mi pedig fáradva már csak a kettő-kettőt erőltettük, amiből azért sikerült még a táblára pakolni 19- 19

Folytatás Zalaegerszegen.

Pontszerzők: Tóth K. 18 p., Molnár T. 14 p., Czégány Cs. 7 p., Ármos T. 6 p., Drab A. 5 p., Molnár P. 4., Tímár Z. 4 p., Vígh Z. 2 p.